*Με Under 2.5 γκολ έληξαν τα 5/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με No Goal ολοκληρώθηκαν τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

*Αποτέλεσμα πρώτου γύρου: Σουόνσι-Χάντερσφιλντ 1-1.

ΧΑΝΤΕΡΣΦΙΛΝΤ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία εναντίον της Μπρίστολ Σίτι με σκορ 1-1, στα πλαίσια της 43ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Προβάδισμα πήραν οι φιλοξενούμενοι με τον Κορόμα στο 81’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Γουέλς με πέναλτι στο 90+10’.

Το τρίποντο μέσα από τα χέρια της έχασε η Χάντερσφιλντ. Καλύτερη καθ’ όλη τη διάρκεια του ματς, ήταν δημιουργική και εν τέλη κατάφερε να προηγηθεί μπαίνοντας στο τελευταίο δεκάλεπτο του αγώνα. Παρ’ όλα αυτά στις καθυστερήσεις υπέκυψε σε παράβαση εντός περιοχής, δίνοντας έτσι την ευκαιρία στους γηπεδούχους να φέρουν το ματς στα ίσα, κάτι που φυσικά δεν άφησαν ανεκμετάλλευτο.

Δυστυχώς για κείνη η ισοφάριση που δέχθηκε στα τελευταία λεπτά κόντρα στη Μπρίστολ Σίτι την φέρνει και πάλι σε δύσκολη θέση, αφού βρίσκεται ξανά εντός της επικίνδυνης ζώνης. Πολλά τα σκαμπανεβάσματα στην απόδοσή της, καθώς ναι μεν σκοράρει με συνέπεια σε όλες τις αναμετρήσεις της τελευταία, όμως ελάχιστες είναι αυτές στις οποίες κατάφερε να κρατήσει ανέπαφη την εστία της, με αποτέλεσμα να έχει στερηθεί πολλούς και σημαντικούς βαθμούς στη μάχη που δίνει για παραμονή.

Χάντερσφιλντ Στατιστικά

*Με Goal/Goal τα 4/5 τελευταία ματς.

*Με Under 2.5 τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια.

Παίξε Νόμιμα στην Novibet (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ | *Ισχύουν Όροι & Προϋποθέσεις

ΣΟΥΟΝΣΙ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη εναντίον της Ρόδεραμ με σκορ 1-0, στα πλαίσια της 43ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το γκολ που χώρισε τις δύο ομάδες πέτυχε ο Ρινομότα με αυτογκόλ στο 74’.

Εξαιρετική εμφάνιση και αρκετά εύκολη επικράτηση για τη Σουόνσι, παρά το χαμηλό σκορ. Επέβαλλε το ρυθμό της από την αρχή του ματς, δημιούργησε πολλές ευκαιρίες και κατάφερε εν τέλη στο δεύτερο ημίχρονο να βρει το δρόμο προς τα δίχτυα. Αμυντικά δεν απειλήθηκε σε καμία περίπτωση, διατηρώντας την εστία της ανέπαφη χωρίς κανένα πρόβλημα.

Συνέχεια στο νικηφόρο σερί που έχει δημιουργήσει θέλει να δώσει, περνώντας από την έδρα της Χάντερσφιλντ. Είναι ανεβασμένη, έχει εξασφαλίσει την παραμονή της και πλέον παίζει χωρίς άγχος ως το τέλος της σεζόν. Αποτελεσματική μεσοεπιθετικά, είναι από τις ομάδες που συνηθίζουν να σκοράρουν στις περισσότερες αναμετρήσεις τους, την ώρα που αμυντικά κάθε άλλο παρά άτρωτη είναι, αφού βρίσκεται μέσα στη δεκάδα των χειρότερων αμυνών του πρωταθλήματος. Δυσκολεύεται στις εξόδους της και σήμερα αναμένεται να δεχθεί πίεση, αφού οι γηπεδούχοι «καίγονται» για βαθμούς.