*6η αγωνιστική

*Over 2,5 στα 8/9 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

ΧΑΝΣΑ ΡΟΣΤΟΚ

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε εκτός έδρας (2-0) από το Αμβούργο. Τα γκολ πέτυχαν οι Ράις (45+5′) και Μπένες (48′).

Η Χάνσα Ρόστοκ επέστρεψε με άδεια χέρια από την έδρα του Αμβούργου πριν από δύο βδομάδες, επιβεβαιώνοντας τον τίτλο του φαβορί που έφερε πριν την αναμέτρηση. Σε νορμάλ πλαίσια κράτησε το σκορ ο τερματοφύλακας Κόλκε πραγματοποιώντας οχτώ αποκρούσεις.

Επέστρεψε στα αρνητικά αποτελέσματα μετά τη νίκη επί της Όσναμπρουκ (2-1 εντός), γνωρίζοντας τη δεύτερη φετινή ήττα της. Στις τρεις τελευταίες αναμετρήσεις που έδωσε με τη Φορτούνα Ντίσελντορφ γνώρισε ισάριθμες ήττες δεχόμενη, παράλληλα, έντεκα γκολ. “Βλέπω την αντίπαλό μας στην πρώτη 5αδα, θα προσπαθήσουμε να παρουσιαστούμε ανταγωνιστικοί”, είπε ο προπονητής Σβαρτς.

ΧΑΝΣΑ ΡΟΣΤΟΚ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*2-3 γκολ στα έξι τελευταία παιχνίδια της.

*GG στα 4/5 τελευταία παιχνίδια της.

ΦΟΡΤΟΥΝΑ ΝΤΙΣΕΛΝΤΟΡΦ

Προηγούμενο ματς: Επικράτησε εντός έδρας (3-1) της Καρλσρούης. Ο Σλέουσενερ άνοιξε το σκορ στο 3′, απάντησαν οι γηπεδούχοι με Ένγκελχαρντ (14′), Τζόλης (55′) και Βάνιτσεκ (57′ αυτ.).

Σκοράροντας δύο φορές μέσα σε ισάριθμα λεπτά στο δεύτερο ημίχρονο, η Φορτούνα Ντίσελντορφ πήρε προβάδισμα δύο γκολ επί της Καρλσρούης πανηγυρίζοντας, τελικά, τη νίκη με 3-1 στη “Merkur Spiel-Arena”. Στον πίνακα των σκόρερ μπήκε και πάλι ο Τζόλης φτάνοντας τα τρία γκολ σε ισάριθμες συμμετοχές στο πρωτάθλημα.

Τον Μάρτιο οι “ερυθρόλευκοι” επικράτησαν εκτός έδρας με το εμφατικό 5-2 της Χάνσα Ρόστοκ. Στις έντεκα τελευταίες μεταξύ τους αναμετρήσεις υπήρξε πάντα νικήτρια (6-0-5). Η τελευταία ισοπαλία χρονολογείται τον Μάρτιο 1996 (0-0).