27η αγωνιστική

*Με Over 2.5 ολοκληρώθηκαν τα 4/5 τελευταία παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

*Στον πρώτο γύρο: Έρεμπρο – Χάμαρμπι 0-2

ΧΑΜΑΡΜΠΙ ΑΝΑΛΥΣΗ

Επιστροφή στα αρνητικά αποτελέσματα για τη Χάμαρμπι, μετά από τρεις διαδοχικές νίκες στο πρωτάθλημα. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Μίλος Μιλόγεβιτς φιλοξενήθηκε από τη Μιάλμπι, από την οποία και ηττήθηκε με 2-0. Παρότι υπήρχε ισορροπία ανάμεσα στις δυο πλευρές, οι γηπεδούχοι αποδείχθηκαν πιο εύστοχοι στην τελική προσπάθεια, με την ίδια να έχει ελάχιστες αξιόλογες ευκαιρίες.

Κάπως έτσι, είναι στους 43 βαθμούς και στην πέμπτη θέση, μαζί με τη Νόρκεπινγκ, ούσα παράλληλα στο -6 από την πρώτη τριάδα. Πανηγύρισε τη νίκη και στα πέντε πιο πρόσφατα εντός της, στα τρία εκ των οποίων κατάφερε να διατηρήσει και ανέπαφη την εστία της. Εκτός θα μείνει ο Μοχανάντ Γέαζε, ο οποίος συμπλήρωσε κάρτες.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 2-0 από τη Μιάλμπι, για το πρωτάθλημα. Βρέθηκε πίσω στο 48ο λεπτό, για να δεχθεί ένα ακόμη στις καθυστερήσεις του αγώνα.

Χάμαρμπι Στατιστικά

*Με No Goal και Under 2.5 ολοκληρώθηκαν τα 3/4 τελευταία παιχνίδια της, στο πρωτάθλημα. (δες το στην Betshop)

*Με No Goal ολοκληρώθηκαν τα 3/4 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της, στο πρωτάθλημα.

ΕΡΕΜΠΡΟ ΑΝΑΛΥΣΗ

Μακριά από τα νικηφόρα αποτελέσματα παραμένει εδώ και έξι αναμετρήσεις η Έρεμπρο, σε ένα σερί όπου και μετράει μια ισοπαλία και πέντε ήττες. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Μάρκους Λαντζ υποδέχθηκε τη Τζουργκάρντεν, από την οποία και ηττήθηκε με 0-1. Αποτέλεσμα δίκαιο, καθώς η αντίπαλός της ήταν καλύτερη στον αγωνιστικό χώρο, με την ίδια να μην απειλεί ιδιαίτερα.

Κάπως έτσι, βρίσκεται στην 15η και προτελευταία θέση, με 17 βαθμούς, ούσα στο -11 από τα μπαράζ παραμονής, τέσσερις στροφές πριν το φινάλε, Οπότε και σε περίπτωση απώλειας σήμερα, ουσιαστικά λέει “αντίο” στην κατηγορία. Χωρίς διπλό στις έξι τελευταίες εξόδους της, στις οποίες και μετράει μια ισοπαλία και πέντε ήττες.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα 0-1 από τη Τζουργκάρντεν, για το πρωτάθλημα. Το τέρμα που δέχθηκε στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου, έκρινε και την αναμέτρηση.

Έρεμπρο Στατιστικά

*Με 2-3 Goals ολοκληρώθηκαν τα 4/5 τελευταία παιχνίδια της, στο πρωτάθλημα.

*Με No Goal ολοκληρώθηκαν τα 4/6 τελευταία εκτός έδρας παιχνίδια της, στο πρωτάθλημα.