*Ρεβάνς για τα πλέι οφ του Γιουρόπα Κόνφερενς Λιγκ. Δεν ισχύει ο κανονισμός του εκτός έδρας γκολ. Σε περίπτωση ισοπαλίας στο συνολικό σκορ, ακολουθεί ημίωρη παράταση και αν χρειαστεί, η διαδικασία των πέναλτι.

*Η αναμέτρηση διεξάγεται με περιορισμένο αριθμό θεατών στις κερκίδες (μέχρι 7.855).

*Στο πρώτο παιχνίδι, Βασιλεία – Χάμαρμπι 3-1: Ο Αρτούρ Καμπράλ έβαλε μπροστά στο σκορ την ελβετική ομάδα στο ημίωρο, για να ισοφαρίσει η Χάμαρμπι κόντρα στη ροή, με τον Καλίλι (71′). Εν τέλει όμως, με ακόμη δυο προσωπικά τέρματα (87′, 90′), ο Αρτούρ Καμπράλ χάρισε τη νίκη στη Βασιλεία.

Δείτε τα Προγνωστικά Conference League

ΧΑΜΑΡΜΠΙ ΑΝΑΛΥΣΗ (Σουηδία, 275)

Μακριά από τα νικηφόρα αποτελέσματα παραμένει η Χάμαρμπι στα τρία τελευταία παιχνίδια της, μετρώντας μια ισοπαλία και δυο ήττες. Την περασμένη Κυριακή, η ομάδα του Μίλος Μιλόγεβιτς φιλοξενήθηκε από την Έλφσμποργκ, στα πλαίσια του πρωταθλήματος, με την οποία και αναδείχθηκε ισόπαλη 2-2. Αν και ήταν ένα ισορροπημένο παιχνίδι, με ευκαιρίες και από τις δυο πλευρές, βρέθηκε με την πλάτη στον τοίχο, για να αποφύγει τα χειρότερα με δυο γκολ στις καθυστερήσεις. Κάπως έτσι, βρίσκεται στην πέμπτη θέση της κατάταξης, την οποία και μοιράζεται με την Κάλμαρ, έχοντας από 24 βαθμούς.

Σε ότι αφορά το κομμάτι της Ευρώπης τώρα, καλείται να δείξει χαρακτήρα απόψε και να πάρει τη νίκη επί της Βασιλείας με διαφορά τριών τερμάτων και πάνω, ανατρέποντας έτσι το 3-1 με το οποίο ηττήθηκε στην Ελβετία. Ωστόσο, η αποστολή της μόνο εύκολο δε μπορεί να θεωρείται. Ξεκίνησε την πορεία της από το δεύτερο προκριματικό γύρο του Κόνφερενς Λιγκ, αποκλείοντας κατά σειρά τις Μάριμπορ (3-1 εντός, 0-3 εκτός) και Τσουκαρίτσκι (3-1 εκτός, 5-1 εντός). Δεν υπολογίζονται οι τραυματίες Ρίτσαρντ Μάγκιαρ και Όλιβερ Ντόβιν. Δεν έχει διακίωμα συμμετοχής στα προκριματικά ο Αλιόσα Μάτκο, καθώς συμμετείχε σε αυτά με τη Μάριμπορ.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία 2-2 με την Έλφσμποργκ, για το πρωτάθλημα. Βρέθηκε πίσω με 2-0 (5′, 81′), για να ισοφαρίσει στις καθυστερήσεις με τα τέρματα των Μάτκο (90’+1) και Καλίλι (πεν. 90’+5).

Χάμαρμπι Στατιστικά

*Με Goal/Goal και Over 3.5 ολοκληρώθηκαν τα 3/4 τελευταία παιχνίδια της. (δες το στο Pamestoixima.gr)

*Με Goal/Goal ολοκληρώθηκαν τα 5/6 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της.

Παίξε Νόμιμα στo Pamestoixima.gr (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ | Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα |

ΒΑΣΙΛΕΙΑ ΑΝΑΛΥΣΗ (Ελβετία, 29)

Εξαιρετικό το ξεκίνημα που πραγματοποιεί η Βασιλεία στη σεζόν, παραμένοντας αήττητη σε οκτώ παιχνίδια, έχοντας επτά νίκες και μια ισοπαλία. Την Κυριακή, η ομάδα του Πάτρικ Ράχμεν φιλοξενήθηκε από τη Λωζάνη, για το πρωτάθλημα Ελβετίας, με την οποία και αναδείχθηκε ισόπαλη 2-2. Αν και καλύτερη στον αγωνιστικό χώρο, δεν κατάφερε να εκμεταλλευτεί τις ευκαιρίες της, ενώ έδειξε και κάποια αμυντικά προβλήματα. Έφτασε έτσι τους δέκα βαθμούς σε τέσσερις στροφές.

Ταξίδεψε στη Σουηδία, έχοντας αποκτήσει σαφές προβάδισμα πρόκρισης στους ομίλους, μετά και τη νίκη της με 3-1, στο εντός έδρας πρώτο παιχνίδι με τη Χάμαρμπι. Σκορ, το οποίο καλείται να υπερασπιστεί απόψε, οπότε και παίζει για δυο αποτελέσματα. Ξεκίνησε το φετινό ευρωπαϊκό της ταξίδι από τον δεύτερο προκριματικό γύρο του Κόνφερενς Λιγκ, όπου και απέκλεισε κατά σειρά τις Παρτιζάν Τιράνων (3-0 εντός, 0-2 εκτός) και Ούιπεστ (1-2 εκτός, 4-0 εντός).

“Για μένα, το Κόνφερενς Λιγκ δεν είναι τόσο διαφορετικό από το Γιουρόπα Λιγκ. Αυτό που μετράει είναι ότι παίζουμε εκτός συνόρων”, δήλωσε μεταξύ άλλων ο κόουτς Ράχμεν. Εκτός μάχης για την αποψινή αναμέτρηση είναι οι τραυματίες Φέλιξ Γκέμπχαρντ, Νασέρ Ντιγκά, Αντρέα Πάντουλα, Γιόρντι Κιντίγια και Έντον Ζέγκροβα.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία 2-2 με τη Λωζάνη, για το πρωτάθλημα. Βρέθηκε πίσω στο ένατο λεπτό και παρότι έκανε την ανατροπή με τα τέρματα του Αρτούρ Καμπράλ (πεν. 45’+, 59′), εν τέλει δέχθηκε την ισοφάριση για το τελικό αποτέλεσμα, στο 69ο λεπτό.