*Περιορισμένος αριθμός θεατών (έως 2.000 άτομα).

*Μετρούν 8/10 παιχνίδια με goal/goal στην ιστορία τους ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης.

*3 διπλά έχει η Σταρτ σε 7 αναμετρήσεις στην έδρα της ΧαμΚαμ στην ιστορία τους.

ΧΑΜΚΑΜ ΑΝΑΛΥΣΗ

Η ΧαμΚαμ συνεχίζει την πορεία πρωταθλητισμού που πραγματοποιεί φέτος και πανηγύρισε μια εύκολη νίκη στην έδρα ενός παραδοσιακά δυνατού αντιπάλου, όπως είναι η Ράνχαϊμ (0-4). Δεν άφησε κανένα περιθώριο αμφισβήτησης η ομάδα του Ρέκνταλ, σκόραρε από δύο τέρματα σε κάθε ημίχρονο και δεν επηρεάστηκε από το αριθμητικό μειονέκτημα. Τρεις νίκες και δύο ισοπαλίες σε πέντε ματς πρωταθλήματος. Απέκτησε τον μέσο Ντασκέβικς από τη Άντερλεχτ U23. Τιμωρημένος ο Μπιέρλο.

Προηγούμενο παιχνίδι: Επικράτησε με σκορ 0-4 εκτός έδρας, της Ράνχαϊμ, στο πλαίσιο του πρωταθλήματος. Στο 23’ ο Όνσρουντ σκόραρε για το 0-1 και στο 38’ ο Ένκερουντ έκανε το 0-2 του ημιχρόνου. Στο 49’ ο Λίντκβιστ ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 0-3, ενώ στο 73’ αποβλήθηκε ο Μπιέρλο για τη ΧαμΚαμ. Στο 81’ ο Ένκερουντ με πέναλτι το 0-4.

Χαμκαμ Στατιστικά

*2 σερί ματς με N/G (δες το στη betshop)

*5/6 παιχνίδια τελευταία με over 2.5 γκολ

*Δέχεται γκολ σε 4/7 ματς ως γηπεδούχος

21+ ΚΕΘΕΑ: 1114 Εποπτεία εμπ. επικ/νίας: ΕΕΕΠ

ΣΤΑΡΤ ΑΝΑΛΥΣΗ

Η Σταρτ έχει βρει σταθερότητα στην απόδοσή της, όμως χρειάζεται κάτι παραπάνω για να σημειώσει περισσότερες νίκες και να εδραιωθεί στην πρώτη εξάδα του βαθμολογικού πίνακα. Είχε δύσκολο αντίπαλο στο παιχνίδι της προηγούμενης αγωνιστικής, καθως αντιμετώπισε τη Σόγκνταλ (1-1) εντός έδρας. Συμπλήρωσε πέντε αναμετρήσεις χωρίς ήττα και απέχει πλέον τρεις πόντους από την πρώτη εξάδα. Όσον αφορά την αποστολή, είναι αμφίβολος ο μέσος Ελ Μακρινί, ο οποίος έχασε το προηγούμενο παιχνίδι.

Προηγούμενο παιχνίδι: Αναδείχτηκε ισόπαλη με σκορ 1-1 εντός έδρας, με αντίπαλο τη Σόγκνταλ, για το πρωτάθλημα. Στο πρώτο μέρος οι δύο ομάδες δεν εκμεταλλεύτηκαν τις ευκαιρίες που δημιούργησαν και έμειναν στο μηδέν. Στο 52’ ο Μόλντσκρεντ με πέναλτι σκόραρε για το 1-0 των γηπεδούχων, όμως στο 62’ ο Κρίστοφερ Χόβεν ισοφάρισε.