7η αγωνιστική.

ΧΑΛΜΣΤΑΝΤ

Αντίδραση έβγαλε την περασμένη αγωνιστική η Χάλμσταντ, περνώντας με το «διπλό» (1-3) από την έδρα της Γκέφλε. Αποφασισμένη από το ξεκίνημα, προηγήθηκε στο 21’ (0-1) και άμεσα διπλασίασε τα τέρματά της στο 24’ (0-2). Στην επανάληψη συνέχισε να έχει τον πλήρη έλεγχο του αγώνα, έκανε το 0-3 στο 60’, για να δεχθεί τη μείωση στο 90’ της συνάντησης (1-3). Δεύτερη αγωνιστική που παραμένει αήττητη η Χάλμσταντ μετά την ισοπαλία που προηγήθηκε με τη Φάλκενμπεργκ (1-1 εντός έδρας), δείχνει σημαντική βελτίωση και ολοένα και ανεβαίνει στην κατάταξη. «Αχίλλειος πτέρνα» μέχρι στιγμής η άμυνά της, η οποία παραβιάστηκε και στα έξι παιχνίδια πρωταθλήματος. Ευελπιστεί σήμερα να δώσει συνέχεια στο αήττητο και να πάρει την πρώτη νίκη στην έδρα της (0-1-1). Εξέτισε ο Μαθίσεν (Αμυντικός, 4, 0).

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη 3-1 επί της Γκέφλε.

Στατιστικό: Από 2-3 γκολ συνοδεύτηκαν τα τέσσερα απ’ τα πέντε φετινά παιχνίδια στο πρωτάθλημα. (Δείτε τις νόμιμες στοιχηματικές ιστοσελίδες)

Το Χάλμσταντ – ΓΚΑΪΣ παίζει στην Bwin
Bwin

ΓΚΑΪΣ

Από την άλλη πλευρά, η ΓΚΑΪΣ έμεινε για ακόμη μια αγωνιστική μακριά από τον καλό της εαυτό, γνωρίζοντας την ήττα 2-1 από την Χέλσινγκμποργκ εκτός έδρας. Έμεινε πίσω με το «καλημέρα» (1-0 στο 2’), είχε καλή παρουσία στη συνέχεια, ισοφαρίζοντας σε 1-1 στο 28’. Στην επανάληψη ήταν περισσότερο σε θέση άμυνας, δέχθηκε πίεση από την αντίπαλο, λυγίζοντας στο 61’ της συνάντησης (2-1). Επιστροφή στις ήττες για την ΓΚΑΪΣ μετά από δύο σερί ισοπαλίες με τις Μπράγκε (1-1 εκτός έδρας) και Γκέφλε (0-0 εντός έδρας), συμπλήρωσε τέσσερις αγωνιστικές χωρίς νίκη (0-2-2), έχοντα αφήσει πίσω της το δυνατό ξεκίνημα στη σεζόν (δύο νίκες). Μια φορά στη σεζόν κατάφερε να κρατήσει ανέπαφη την εστία της, ενώ έχει βρει δίχτυα στις τέσσερις απ’ τις έξι φετινές αναμετρήσεις στο πρωτάθλημα. Αμφίβολος ο Κ. Βέντε (Μέσος, 6, 1).

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 2-1 από την Χέλσινγκμποργκ.

Στατιστικό: Από 2-3 γκολ συνοδεύτηκαν τα πέντε απ’ τα έξι φετινά παιχνίδια στο πρωτάθλημα.