7η αγωνιστική

*2-3 Goals τα έξι τελευταία παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

Δείτε τα Προγνωστικά Σουηδίας

ΧΑΛΜΣΤΑΝΤ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη 1-3 επί της Σκέβντε, για το πρωτάθλημα. Βρέθηκε πίσω στο 33ο λεπτό, για να κάνει την ανατροπή με τα τέρματα των Αντρέας Γιόχανσον (36′), Κρον (49′) και Καρίμ (70′).

Από την τέταρτη διαδοχική της νίκη στο φετινό πρωτάθλημα προέρχεται η Χάλμσταντ. Στα πλαίσια της προηγούμενης αγωνιστικής, η ομάδα του Μάγκνους Χάγκλουντ φιλοξενήθηκε από τη Σκέβντε, στην έδρα της οποίας επικράτησε με 1-3. Μπορεί να βρέθηκε πίσω στο σκορ, ωστόσο κατάφερε να ισοφαρίσει πριν την ανάπαυλα και ούσα ανώτερη στο δεύτερο ημίχρονο έκανε την ολική ανατροπή. Θα προσπαθήσει να δώσει συνέχεια τώρα στις επιτυχίες, με τις βλέψεις να είναι μεγάλες και την ψυχολογία στα ύψη. Αρκετά τα προβλήματα που αντιμετωπίζει, για ακόμη μια φορά.

Χάλμσταντ Στατιστικά

*No Goal και Under 2.5 τα 3/4 τελευταία παιχνίδια της.

*Under 2.5 τα 9/11 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της.

ΕΣΚΙΛΣΤΟΥΝΑ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη 5-2 επί της Βαστέρας, για το πρωτάθλημα. Βρέθηκε πίσω με 0-2 πριν το μισάωρο (αυτ. 20′, 26′), για να κάνει την ανατροπή με τα τέρματα των Μαμάρ (74′), Μουχσέν (80′, 83′), Αλσανάτι (81′) και Μπερχάν (90’+1).

Ξέσπασε η Εσκιλστούνα, μετά και την πρώτη της ήττα στο πρωτάθλημα, από τη Σκέβντε (1-2 εντός). Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Τζαβάντ Αλ Γιεμπούρι υποδέχθηκε τη Βαστέρας, την οποία και συνέτριψε με 5-2. Μετά από ένα κακό πρώτο ημίχρονο, βρέθηκε δικαίως με την πλάτη στον τοίχο, ωστόσο στο δεύτερο ανέβασε στροφές και με αντεπίθεση διαρκείας στα τελευταία λεπτά έκανε την ανατροπή και έφτασε στο τρίποντο. Έφτασε έτσι τις πέντε νίκες μετά από τις έξι πρώτες αγωνιστικές. Απουσιάζουν οι τραυματίες Άσλεϊ Κόφι και Βίκτορ Γκέτεσον.