*17η αγωνιστική

*5/6 G/G στα τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

ΧΑΛΙΦΑΞ

Προηγούμενο ματς: Η Χάλιφαξ κέρδισε 2-1 εντός έδρας την Κιντερμίνστερ, σκοράροντας δύο τέρματα με τον Άλι, στο 28’ και στο 50’, παρόλο που ενδιάμεσα ισοφαρίστηκε σχετικά γρήγορα, από τον Μόργκαν Σμιθ στο 32ο λεπτό.

Η Χάλιφαξ επικράτησε 2-1 εντός έδρας της Κιντερμίνστερ, τρίτη νίκη στα τέσσερα τελευταία παιχνίδια της, πρώτη στο γήπεδό της ξανά, έπειτα από εκείνη στο πρώτο φετινό παιχνίδι της εκεί.

Ανάμεσα σε αυτές τις δύο νίκες, μεσολάβησαν εφτά παιχνίδια, τα οποία είχαν τέσσερις ισοπαλίες και τρεις ήττες.

Με το τελευταίο αποτέλεσμα μπήκε πάλι εντός πρώτης επτάδας και θέσεων που οδηγούν ατα play off για την άνοδο, όμως σε απόσταση βολής από ομάδες εκτός αυτών.

Χάλιφαξ Στατιστικά

*12/17 under 2,5 στη σεζόν, 7/9 εντός έδρας.

*5/9 N/G εντός έδρας.

ΧΑΡΤΛΠΟΥΛ

Προηγούμενο ματς: Η Χάρτλπουλ έχασε 2-1 εκτός έδρας από την Όλντερσοτ, παρόλο που προηγήθηκε με τον Ντιεσερούβε στο 58ο λεπτό. Δέχθηκε δύο γκολ μέσα σε τρία λεπτά, από τους Τόμας (79’), Στόουκ (81’).

Η Χάρτλπουλ ηττήθηκε με 2-1 εκτός έδρας από την Όλντερσοτ, δεύτερη συνεχόμενη ήττα της, πέμπτη στους έξι τελευταίους αγώνες όπου έχει κερδίσει μόλις έναν!

Ειδικά μακριά από την έδρα της έχει δύο συνεχόμενες ήττες, έπειτα από την προηγούμενη νίκη που είχε πετύχει στο γήπεδό της.

Βρέθηκε πάλι εκτός πρώτης επτάδας και θέσεων που οδηγούν στα play off, σε απόσταση βολής, στο -2 συγκεκριμένα, από ομάδες εντός αυτής.