*12η αγωνιστική

*7/7 νίκες εντός έδρας έχει η Χάλιφαξ απέναντι στην Ντάγκεναμ.

ΧΑΛΙΦΑΞ

Προηγούμενο ματς: Η Χάλιφαξ έφερε 0-0 εκτός έδρας με την Μπαρνέτ, χάνοντας μεγάλη ευκαιρία να πάρει τη νίκη, αστοχώντας σε πέναλτι λίγο πριν λήξει το ημίχρονο.

Η Χάλιφαξ μετά από μία “πανδαισία¨ τερμάτων, επέστρεψε στα γνωστά της στάνταρ, φέρνοντας 0-0 εκτός έδρας με την Μπαρνέτ. Βέβαια το γεγονός πως ήταν ελαφρώς καλύτερη και η δυναμική της αντιπάλου, κάνουν αυτόν τον βαθμό ευπρόσδεκτο.

Αυτή ήταν η πέμπτη ισοπαλία της, μόνο η Όλτρινχαμ έχει παραπάνω στο πρωτάθλημα. Δεν κερδίζει εδώ και τέσσερις αγώνες, ενώ ειδικά στο γήπεδό της κέρδισε τον πρώτο της αγώνα, έφερε τρεις σερί ισοπαλίες και έχασε τον πιο πρόσφατο.

Χάλιφαξ Στατιστικά

*9/11 under 2,5 στη σεζόν, 5/5 εντός έδρας.

*6/11 αγώνες με 2-3 γκολ στη σεζόν, 3/5 εντός έδρας.

ΝΤΑΓΚΕΝΑΜ

Προηγούμενο ματς: Η Ντάγκεναμ έχασε 0-1 εντός έδρας από την Χάρτλπουλ, με αυτογκόλ του Λινγκ στο 29ο λεπτό.

Η Ντάγκεναμ έχασε και από την Χάρτλπουλ με 0-1 εντός έδρας, τρίτη της ήττα στους τέσσερις τελευταίους αγώνες του που δεν έχει πετύχει ακόμη κάποια νίκη.

Μακριά από την έδρα της έχει νικήσει μόνο την Γουίλντστοουν, με δύο ισοπαλίες και δύο ήττες κατά τα άλλα.

Σιγά – σιγά επανέρχεται στην κακή αγωνιστική κατάσταση των τεσσάρων πρώτων αγωνιστικών που δεν είχε νίκη, πριν πετύχει τρεις συνεχόμενες στα επόμενα παιχνίδια της.
Τουλάχιστον παραμένει ακόμη εκτός ζώνης υποβιβασμού, αν και πλέον σε απόσταση βολής από αυτήν.