*6η αγωνιστική

*Πέντε σερί under 2,5 τα τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

*Η Χάλιφαξ δεν έχει χάσει ποτέ από την Γκέιτσχεντ, αλλά έχουν 10 ισοπαλίες σε 15 αγώνες, πέντε σε οκτώ στην έδρα της.

ΧΑΛΙΦΑΞ

Προηγούμενο ματς: Η Χάλιφαξ έφερε 1-1 εκτός έδρας με την Σόλιχαλ Μουρς, ισοφαρίζοντας με τον Κάμινγκς στο 65’ το γκολ που είχε δεχθεί από τον Κέλι στο 22ο λεπτό της αναμέτρησης.

Η Χάλιφαξ αναδείχθηκε ισόπαλη 1-1 εκτός έδρας με τη Σόλιχαλ Μουρς, μία από τις καλές ομάδες του πρωταθλήματος. Αυτή ήταν η δεύτερη σερί ισοπαλία της, με την προηγούμενη στο γήπεδό της, εκεί που παραμένει αήττητη.

Γενικώς έχει χάσει μόνο ένα από τα παιχνίδια της ως τώρα, έχοντας ξεκινήσει σχετικά καλά τη νέα αγωνιστική περίοδο. Αυτό που ζήτησε ο Τζορτζ Μίλινγκτον από τους παίκτες του είναι να παίζουν πιο σταθερά και στα 90 λεπτά του αγώνα και όχι κατά διαστήματα όπως συμβαίνει ως τώρα

Χάλιφαξ Στατιστικά

*Τρία σερί G/G στα τελευταία παιχνίδια της, 3/5 συνολικά στη σεζόν.

*5/5 αγώνες με 2-3 γκολ στη σεζόν.

ΓΚΕΪΤΣΧΕΝΤ

Προηγούμενο ματς: Η Γκέιτσχεντ έχασε 1-3 εντός έδρας από την Γουόκινγκ, με τον Ντινάνγκα να της δίνει προβάδισμα στο 21ο λεπτό. Αλλά όχι απλά δεν το κράτησε, δέχθηκε τρία γκολ στο δεύτερο ημίχρονο. Αρχικά ισοφαρίστηκε από τον Κέλερμαν στο 49’, πριν δεχθεί δεύτερο τέρμα από τον Άμοντ στο 61’, με τον Μπράντσοου στο 89’ να διαμορφώνει το τελικό σκορ.

Μετά από δύο συνεχόμενες νίκες, η Γκέιτσχεντ έχασε ξανά, αυτή τη φορά για πρώτη στο γήπεδό της, με 1-3 από την Γουόκινγκ. Ένα αποτέλεσμα που μετριάζει λίγο τον ενθουσιασμό που είχαν φέρει τα προηγούμενα αποτελέσματα.

Σε κάθε περίπτωση, το ξεκίνημα της στη σεζόν μπορεί να κριθεί ικανοποιητικό, μέτριο προς το καλό.

Πήρε έναν ελεύθερο μεσοαμυντικό που δοκιμαζόταν σε διάφορες ομάδες της περιοχής, τον Γκρέισον.