4η αγωνιστική

*Οι δύο ομάδες έρχονται αντιμέτωπες για πρώτη φορά στην ιστορία τους.

*Χωρίς χρήση VAR.

ΧΑΛΕΣΕΡ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα με 2-0 από τη Φράιμπουργκ ΙΙ, την περασμένη αγωνιστική. Αδιανόητα εκτός παιχνιδιού από το πρώτο κιόλας δεκάλεπτο, έμεινε με παίκτη λιγότερο στο 6′, για να συνεχίσει τον αγώνα με 9 παίκτες, λόγω δεύτερης αποβολής παίκτη της στο 34′! Άντεξε για κάτι παραπάνω από μία ώρα την υπεροχή των γηπεδούχων, αλλά μοιραία λύγισε, δεχόμενη το 1-0 στο 70′, με αυτογκόλ του Λάντγκραφ. Το τελικό 2-0 διαμορφώθηκε στο 73ο λεπτό, σε ένα παιχνίδι που η Χάλεσερ θέλει να ξεχάσει όσο γρηγορότερα γίνεται.

Αναγκαία η αντίδραση για τη Χάλεσερ, που μετράει 3 ήττες σε ισάριθμες αγωνιστικές και έχοντας αποτύχει να βρει το δρόμο προς τα δίχτυα στα τελευταία δύο ματς της. Αυτή και η Μπάερουθ είναι οι μόνες ομάδες που δεν έχουν ακόμη νίκη στην 3.Liga και βρίσκονται μοιραία στη ζώνη του υποβιβασμού.

Τιμωρημένοι οι Νίτφελντ και Κρούτσερ. Τραυματίες οι Λίντενχαν και Σάμσον.

Χάλεσερ Στατιστικά

*N/g στα 2/3 επίσημα παιχνίδια της.

*Under2.5 γκολ στα 2/3 επίσημα παιχνίδια της.

Παίξε Νόμιμα στην Betsson (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ | Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα
VFB ΟΛΝΤΕΝΜΠΟΥΡΓΚ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα με 2-3 από την Έλβερσμπεργκ, την περασμένη αγωνιστική. Έμεινε νωρίς πίσω στο σκορ (0-1 στο 10′), σε ένα 1ο ημίχρονο όπου οι φιλοξενούμενοι κυριάρχησαν στον αγωνιστικό χώρο. Η Όλντενμπουργκ έκανε το 1-1 με το καλημέρα του β’ μέρους (49′), με το παιχνίδι να γίνεται πιο ισορροπημένο στη συνέχεια και τους γηπεδούχους να φτάνουν στην ανατροπή στο 68′, με γκολ του Μπατζιέ. Ωστόσο, δεν άντεξαν μέχρι τέλους, με τα λάθη να της κοστίζουν και τους φιλοξενούμενους να διαμορφώνουν το τελικό 2-3 μέσα σε πέντε λεπτά (84′, 89′).

Αγνοεί τη νίκη μετά από τις πρώτες τρεις αγωνιστικές του πρωταθλήματος (0-1-2). Πληρώνει έως τώρα την απειρία της στην κατηγορία, κάνοντας “παιδικά” λάθη στο αμυντικό τρίτο. Πρέπει να βελτιωθεί, αν θέλει να έχει ελπίδες επιβίωσης στο επαγγελματικό επίπεδο.

Εκτός παραμένουν οι Αντετούλα, Μουσχλ και Ρίχτερ.