2η αγωνιστική

*Over2.5 γκολ στα 4 από τα τελευταία 5 παιχνίδια μεταξύ των δύο ομάδων.

*Χωρίς χρήση VAR.

ΧΑΛΕΣΕΡ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα με 3-2 από τη Σβικάου, την περασμένη αγωνιστική. Σε ένα παιχνίδι με λίγες ευκαιρίες εκατέρωθεν, έμεινε πίσω στο σκορ με 0-2 στο 38′, με τις μοναδικές τελικές των γηπεδούχων στο 1ο ημίχρονο! Ισορρόπησε το παιχνίδι στο β’ μέρος, μείωσε σε 2-1 στο 78′, αλλά η αντεπίθεση της δεν είχε συνέχεια, με τη Σβικάου να κάνει το 3-1 στο 84′ και τον Μιούλερ να διαμορφώνει το τελικό 3-2 για τη Χάλεσερ δύο λεπτά αργότερα.

Έδωσε φιλική αναμέτρηση με τη Λοκομοτίβ Λειψίας μεσοβδόμαδα, κερδίζοντας με 1-4. Παρουσίασε καλά επιθετικά στοιχεία, για άλλη μια φορά, αλλά δεν μπόρεσε να τεστάρει την άμυνα της, λόγω του χαμηλότερου επιπέδου των αντιπάλων της, όντας ερασιτεχνική ομάδα.

Εκτός οι Λίντενχαν και Σαμσόν.

Χάλεσερ Στατιστικά

*10 συνεχόμενα g/g, σε επίσημα και φιλικά παιχνίδια.

Παίξε Νόμιμα στην Betsson (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ | Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα
ΝΤΙΝΑΜΟ ΔΡΕΣΔΗΣ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα με 0-1 από την Στουτγκάρδη, για το κύπελλο την προηγούμενη βδομάδα. Σε ένα ισορροπημένο παιχνίδι, με ρυθμό και ευκαιρίες εκατέρωθεν, ήταν ελαφρώς χειρότερη των φιλοξενούμενων, οι οποίοι άνοιξαν το σκορ στο 33′. Η Δρέσδη είχε μερικές καλές ευκαιρίες να ξαναμπεί στο παιχνίδι, αλλά δεν είχε καθαρό μυαλό στην τελική προσπάθεια, με το 0-1 να μένει μοιραία μέχρι τέλους.

Για το πρωτάθλημα, εντός έδρας ήττα με 3-4 από το Μόναχο 1860. Άσχημη ήττα, με τους φιλοξενούμενους να παίρνουν προβάδισμα τριών γκολ στο 68′ και να φτάνουν στο τέταρτο γκολ τους, έχοντας συνολικά μόλις 5 τελικές σε όλο το παιχνίδι! Η Δρέσδη το πάλεψε, αλλά το μόνο που κατάφερε ήταν να μειώσει στο τελικό 3-4.

Εκτός οι Ακότο, Βλαχοδήμος, Έχμιχεν, Μπέκερ, Τζονγκ-Μιν Σεό και Χέρμαν. Εκτός λόγω covid-19 ο Λέμαν.