14η αγωνιστική

*Με Under 2.5 γκολ έληξαν τα 3/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με No Goal ολοκληρώθηκαν τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

ΧΑΛ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη εναντίον της Μπέρμιγχαμ, στα πλαίσια της 13ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το 0-1 ο Ντέλαπ στο 12’ και το τελικό 0-2 διαμόρφωσε ο Μπίντας στο 74’.

Επέστρεψε στις νίκες η Χαλ με μια πολύ καλή εμφάνιση. Είχε τον έλεγχος στο ματς, δημιούργησε πολλές ευκαιρίες και κατάφερε να πάρει προβάδισμα στο σκορ από το πρώτο ημίχρονο. Στην επανάληψη δεν μείωσε το ρυθμό της και βρήκε ξανά το δρόμο προς τα δίχτυα «σφραγίζοντας» το τρίποντο.

Από θετικό αποτέλεσμα προέρχεται και θέλει σήμερα να διπλασιάσει τις νίκες της, έχοντας σήμερα το πλεονέκτημα έδρας. Εξαιρετική σε ότι αφορά το σκοράρισμα, καθώς είναι ελάχιστες οι αναμετρήσεις στις οποίες απέτυχε να βρει δίχτυα, παρ’ όλα αυτά οι πολλές αστάθειες που βγάζει στα μετόπισθεν της έχουν κοστίσει. Μετράει μόλις μία νίκη μπροστά στο κοινό της από την αρχή της σεζόν, όντας όμως μαχητική σε όλες, ενώ δεν σκόραρε μόνο σε μία.

Χαλ Στατιστικά

*Με Goal/Goal τα 3/5 τελευταία ματς.

*Με Over 2.5 τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια.

Παίξε Νόμιμα στην Novibet (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ | *Ισχύουν Όροι & Προϋποθέσεις

ΠΡΕΣΤΟΝ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία εναντίον της Σαουθάμπτον με σκορ 2-2, στα πλαίσια της 13ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το σκορ άνοιξαν οι φιλοξενούμενοι με τον Πίτερς στο 33’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Όσματζιτς στο 52’ και δέχθηκαν την ανατροπή από τον Ποτς στο 55’. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Έβανς με αυτογκόλ στο 90+6’.

Το τρίποντο μέσα από τα χέρια της έχασε η Πρέστον. Παρ’ όλο που έμεινε πίσω στο σκορ στο πρώτο ημίχρονο, κατάφερε στην επανάληψη να το ανατρέψει μέσα σε διάστημα τριών λεπτών. Στις καθυστερήσεις όμως οι φιλοξενούμενοι βρήκαν τρόπο να σκοράρουν, φέρνοντας το παιχνίδι στα ίσα.

Από τη μετριότητα θέλει να ξεφύγει, καθώς αγνοεί τη νίκη εδώ και έξι αγωνιστικές. Πάρα πολλά τα θέματα που έχουν δημιουργηθεί στην άμυνά της από τη στιγμή που γνώρισε την πρώτη της ήττα στη σεζόν και έκτοτε δέχεται γκολ με τεράστια ευκολία και σε κάθε αναμέτρησή της. Βρίσκει εξίσου δίχτυα και αυτό τη βοήθησε να αποφύγει την ήττα στα τελευταία δύο παιχνίδια της, παραμένοντας εντός εξάδας έστω και προσωρινά.