3η αγωνιστική

*Με Under 2.5 γκολ έληξαν τα 3/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με Goal/Goal ολοκληρώθηκαν τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

ΧΑΛ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα εναντίον της Μπράντφορντ με σκορ 2-1, στα πλαίσια του πρώτου γύρου για το Λιγκ Καπ Αγγλίας. Το σκορ άνοιξαν οι φιλοξενούμενοι με το αυτογκόλ του Λιούις στο 24’, όμως ο Κούκ ανέτρεψε το σκορ πριν τη λήξη του ημιχρόνου με δύο προσωπικά του γκολ (39’, 44’).

Μετριότατη εμφάνιση για τη Χαλ που έδειξε πως έχει πολλά προβλήματα να λύσει στο αμυντικό της κομμάτι, παρ’ όλο που δεν αγωνιζόταν με την πλήρη βασική εντεκάδα της. Μπήκε δυνατά παίρνοντας κεφάλι στο σκορ, όμως οι γηπεδούχοι ήταν πιο δημιουργική και παράλληλα αποτελεσματικοί, ανατρέποντας το εις βάρος τους σκορ πριν τη λήξη του ημιχρόνου.

Σημάδια κατάρρευσης δείχνει μετά τη νίκη της πρεμιέρας, κάτι που έγινε και την περσινή σεζόν. Αποκλεισμός από το κύπελλο χωρίς να έχει τρομερές αλλαγές στην εντεκάδα της, απέναντι σε ομάδα που αγωνίζεται δύο κατηγορίες χαμηλότερα. Έχει ποιότητα μεσοεπιθετικά, μπορεί να απειλήσει, ειδικά αν βρει αρκετούς κενούς χώρους, αλλά το μεγάλο της πρόβλημα είναι η αμυντική της λειτουργία, η οποία δεν φαίνεται να έχει βελτιωθεί ιδιαίτερα σε σχέση με πέρσι. Φυσικά είμαστε ακόμα στην αρχή μιας δύσκολης χρονιάς, καθώς υπάρχει και το Μουντιάλ στα μισά της, όμως αν δεν δείξει άμεσα καλύτερα στοιχεία θα κινδυνέψει στη συνέχεια. Εκτός αποστολής για το σημερινό ματς είναι οι Φλέμινγκ, Μπάξτερ και Σίνικ που είναι τραυματίες.

Χαλ Στατιστικά

*Με Goal/Goal τα 3/5 τελευταία ματς.

*Με Over 2.5 τα 4/5 πρόσφατα παιχνίδια.

Παίξε Νόμιμα στo Pamestoixima.gr (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ | Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα |

ΝΟΡΓΟΥΙΤΣ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία εναντίον της Μπέρμιγχαμ με σκορ 2-2, στα πλαίσια του πρώτου γύρου για το Λιγκ Καπ Αγγλίας. Το σκορ άνοιξαν οι γηπεδούχοι με τον Σινάνι στο 45+1’ και διπλασίασαν τα τέρματά τους με τον Σόρενσεν στο 45+3’. Οι φιλοξενούμενοι μείωσαν με τον Λέκο στο 53’ και έφεραν το ματς στα ίσα με το αυτογκόλ του Τόμκινσον στο 77’. Την πρόκριση πήρε η Νόργουιτς στα πέναλτι με σκορ 4-2.

Καλή εμφάνιση για τη Νόργουιτς, αλλά χωρίς να πάρει την πρόκριση στην κανονική διάρκεια. Παρά τις πολλές ευκαιρίες και τα γκολ που πέτυχε στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους, στην επανάληψη έδειξε σημάδια αδράνειας, με αποτέλεσμα οι φιλοξενούμενοι να το εκμεταλλευτούν φέρνοντας το ματς στα ίσα. Ευτυχώς για εκείνη αυτό δεν της κόστισε, αφού στη διαδικασία των πέναλτι βγήκε νικήτρια.

Κατάφερε να πάρει την πρόκριση στον επόμενο γύρο του κυπέλλου παρά το γεγονός ότι έφτασε στα πέναλτι. Δεν έχει μπει καθόλου καλά στ φετινή χρονιά, δέχεται πολύ εύκολα γκολ, ενώ δυσκολεύεται αρκετά να τελειώσει τις πολλές ευκαιρίες που δημιουργεί. Είναι αναμενόμενο για εκείνη πως σε έδρες σαν αυτές θα πρέπει να περνάει με ευκολία, εφόσον θέλει να είναι μία από τις ομάδες που θα διεκδικήσουν τόσο την άνοδο, όσο και τον τίτλο. Αρκετά τα προβλήματα τραυματισμών της, καθώς μετά τον Δημήτρη Γιαννούλη, εκτός θα μείνει και ο ΜακΚάλουμ, ο οποίος τραυματίστηκε στο ματς με τη Μπέρμιγχαμ και αναμένεται να απουσιάσει μέχρι το τέλος του Μουντιάλ. Απόντες θα είναι επίσης και οι Μπίραμ, Άινταχ, ενώ επιστρέφουν οι Κάντγουελ και Γκίμπσον.