*Με Under 2.5 γκολ έληξαν τα 4/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με Goal/Goal ολοκληρώθηκαν τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

*Αποτέλεσμα πρώτου γύρου: Μπέρνλι-Χαλ 1-1.

Δείτε τα Προγνωστικά Αγγλίας

ΧΑΛ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία εναντίον της Κόβεντρι με σκορ 1-1, στα πλαίσια της 36ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Προβάδισμα πήραν οι φιλοξενούμενοι με τον Εστουπινιάν στο 52’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Γκοντέν στο 71’.

Μέτρια εμφάνιση, αλλά με θετικό αποτέλεσμα για τη Χαλ. Κακό πρώτο ημίχρονο, δέχθηκε έντονη πίεση από τους γηπεδούχους, αλλά κατάφερε να κρατήσει ανέπαφη την εστία της. Στην επανάληψη μπήκε δυνατά και πήρε προβάδισμα στο σκορ, όμως στη συνέχεια υπέκυψε εύκολα στην πίεση των γηπεδούχων.

Επιστρέφει στη δυνατή της έδρα σήμερα και φιλοξενεί την πρωτοπόρο του πρωταθλήματος, σε ένα πολύ δύσκολο παιχνίδι. Γνωρίζει πως θα δεχθεί έντονη πίεση από την αρχή του αγώνα, όμως αναμένεται να είναι καλά προετοιμασμένη για να χτυπήσει στην κόντρα-επίθεση, όπως έκανε άλλωστε απέναντι στη Γουέστ Μπρομ (2-0), στο τελευταία ματς που έδωσε σε αυτό εδώ το γήπεδο. Παρά τα πολλά σκαμπανεβάσματα που έχει αυτή την περίοδο, μπροστά στο κοινό της «τρέχει» αήττητο σερί πέντε αγωνιστικών, μετρώντας τρεις νίκες μεταξύ αυτών, ενώ απέτυχε μόλις μία φορά να σκοράρει. Έχει δεχθεί μόλις ένα τέρμα σε αυτές τις αναμετρήσεις, δείχνοντας πως είναι αρκετά σκληρή και στο αμυντικό της κομμάτι.

Χαλ Στατιστικά

*Με No Goal τα 3/5 τελευταία ματς.

*Με Under 2.5 τα 4/5 πρόσφατα παιχνίδια.

ΜΠΕΡΝΛΙ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη εναντίον της Γουίγκαν, στα πλαίσια της 36ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το 1-0 ο Τέγια στο 14’, ενώ στη συνέχεια οι φιλοξενούμενοι έμειναν με παίκτη λιγότερο μετά την αποβολή του Ρεκίκ στο 28’. Το 2-0 ο Τέγια στο 47’ και το τελικό 3-0 διαμόρφωσε ο Φόστερ στο 76’.

Άμεση επιστροφή στις νίκες για τη Μπέρνλι που συνεχίζει το αήττητο εντός έδρας σερί της στο πρωτάθλημα. Μπήκε δυνατά στο ματς και κυριάρχησε από νωρίς, παίρνοντας κεφάλι στο σκορ. Στη συνέχεια απέκτησε αριθμητικό πλεονέκτημα, κάτι το οποίο τη βοήθησε να «καθαρίσει» το ματς στην επανάληψη, βρίσκοντας ακόμα δύο φορές δίχτυα.

Συνέχεια στο αήττητο σερί της και στη θριαμβευτική πορεία που έχει τη φετινή σεζόν θέλει να δώσει, περνώντας και από την έδρα της Χαλ. Γνωρίζει πως είναι το φαβορί της αναμέτρησης και πως θα πρέπει να περνάει από τέτοιες έδρες, όμως θα πρέπει να δείξει ιδιαίτερη προσοχή στο αμυντικό της κομμάτι, διότι δεν είναι λίγες οι περιπτώσεις στις οποίες δέχεται γκολ μακριά από το γήπεδό της. Τελευταία πάντως είναι φανερά βελτιωμένη σε αυτόν τον τομέα, μετρώντας τέσσερις ανέπαφες εστίες σε πέντε αγώνες σε όλες τις διοργανώσεις και θέλει ιδανικά να παραμείνει στο δρόμο αυτό. Είναι σχεδόν και μαθηματικά βέβαιο το γεγονός ότι θα κατακτήσει το πρωτάθλημα και την απευθείας άνοδο, αφού βρίσκεται στο +13 από τη 2η Σέφιλντ Γιουνάιτεντ, αλλά αυτό δεν την πτοεί ώστε να μειώσει το ρυθμό της.