*Με Over 2.5 γκολ έληξαν τα 4/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με Goal/Goal ολοκληρώθηκαν τα 4/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

*Αποτέλεσμα πρώτου αγώνα: ΚΠΡ-Χαλ 3-1.

ΧΑΛ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα εναντίον της Σέφιλντ Γιουνάιτεντ με σκορ 1-0, στα πλαίσια της 28ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης πέτυχε ο Γέμπισον στο 4’.

Προσπάθησε η Χαλ, αλλά δεν κατάφερε να φύγει με θετικό αποτέλεσμα από την έδρα της Σέφιλντ Γιουνάιτεντ. Δέχθηκε έντονη πίεση από την αρχή του αγώνα, με αποτέλεσμα να μείνει εύκολα από νωρίς πίσω στο σκορ. Είχε λίγες ευκαιρίες και απείλησε ελάχιστα την αντίπαλη εστία, μένοντας έτσι στο μηδέν. Μετά την επίτευξη του γκολ για τους γηπεδούχους βελτίωση την αμυντική της λειτουργία, μην επιτρέποντας στη συνέχεια καμία παραβίαση της εστία της.

Καλύτερη εμφάνιση θα χρειαστεί για να μπορέσει να επιστρέψει στα θετικά αποτελέσματα, έχοντας σήμερα σύμμαχο την έδρα της. Δεν είναι σε καθόλου καλή κατάσταση αυτή την περίοδο, έχει πολλές αστάθειες αμυντικά της οποίες και πληρώνει συνεχώς, ενώ παράλληλα δυσκολεύεται να βρει το δρόμο προς τα δίχτυα παρ’ όλο που είναι αρκετά δημιουργική. Μαχητική όταν αγωνίζεται μπροστά στο κοινό της, βρίσκει τον τρόπο να σκοράρει, αλλά δεν έχει καταφέρει να κρατήσει ανέπαφη την εστία της σε καμία από τις τελευταίες δεκαεννέα αναμετρήσεις της σε όλες τις διοργανώσεις. Απομακρύνθηκε από την επικίνδυνη ζώνη μετά από ένα θετικό σερί που «έτρεξε» το προηγούμενο διάστημα, αλλά γνωρίζει πως θα χρειαστεί ακόμα περισσότερα θετικά αποτελέσματα ώστε να μην μπει ξανά σε μπελάδες.

Χαλ Στατιστικά

*Με No Goal τα 3/5 τελευταία ματς.

*Με Under 2.5 τα 4/5 πρόσφατα παιχνίδια.

ΚΠΡ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία εναντίον της Σουόνσι με σκορ 1-1, στα πλαίσια της 28ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Προβάδισμα πήραν οι γηπεδούχοι με τον Λόι στο 27’, αλλά ισοφαρίστηκαν από τον Φέλτον στο 81’.

Καλή εμφάνιση, αλλά χωρίς το επιθυμητό αποτέλεσμα για την ΚΠΡ. Είχε τον έλεγχο στο πρώτο ημίχρονο, δημιούργησε πολλές ευκαιρίες και κατάφερε να εκμεταλλευτεί μία από αυτές, παίρνοντας προβάδισμα στο σκορ. Στην επανάληψη το παιχνίδι ήταν αρκετά μοιρασμένο, με τους φιλοξενούμενους να ανεβάζουν τις γραμμές τους και να πιέζουν για την ισοφάριση, την οποία και πέτυχαν μπαίνοντας στο τελευταίο δεκάλεπτο του αγώνα.

Μια εντελώς διαφορετική εικόνα θέλει να δείξει σήμερα ώστε να εξαντλήσει τις πιθανότητές της για θετικό αποτέλεσμα. Δεν πείθει καθόλου αυτό το διάστημα, έχει πολλά προβλήματα στο αμυντικό της κομμάτι, τα οποία και πληρώνει συνεχώς. Μεσοεπιθετικά βρίσκει λύσεις, καθώς είναι δημιουργική και ταυτόχρονα αποτελεσματική, όμως αυτό δεν της είναι αρκετό, αφού δεν μπορεί να σταματήσει να δέχεται γκολ. Στη μέση του πρωταθλήματος πλέον, βλέπει την εξάδα να απομακρύνεται όλο και περισσότερο αγωνιστική με την αγωνιστική, γι’ αυτό και θέλει να επιστρέψει στα νικηφόρα αποτελέσματα. Μέτρια στις εξόδους της, μετράει μόλις μία νίκη στις πέντε πρόσφατες, έχοντας βρει παρ’ όλα αυτά το δρόμο προς τα δίχτυα στις περισσότερες από αυτές.