*Με Over 2.5 γκολ έληξαν τα 3/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με No Goal ολοκληρώθηκαν τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

*Αποτέλεσμα πρώτου γύρου: ΚΠΡ-Χαλ 2-0.

ΧΑΛ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία εναντίον της Μίντλεσμπρο με σκορ 2-2, στα πλαίσια της 42ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Προβάδισμα πήραν οι φιλοξενούμενοι με τον Λαθ στο 4’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Φιλοτζένε στο 29’ και δέχθηκαν την ανατροπή από τον Σέρι στο 41’. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Αζάζ στο 71’.

Καλή εμφάνιση, αλλά χωρίς το επιθυμητό αποτέλεσμα για τη Χαλ. Μπήκε νωθρά και έμεινε από νωρίς πίσω στο σκορ, όμως στη συνέχεια πίεσε ασφυκτικά, ανατρέποντάς το με άνεση ως το ημίχρονο. Στην επανάληψη έβγαλε αδράνεια, κάτι που εκμεταλλεύτηκαν οι φιλοξενούμενοι, φέρνοντας το παιχνίδι στα ίσα.

Τις όποιες πιθανότητες της έχουν απομείνει για να βρεθεί στα πλέι-οφ θέλει να εξαντλήσει, αλλά για να το πετύχει αυτό θα πρέπει να ξεπεράσει σήμερα το εμπόδιο της ΚΠΡ. Φάνηκε να βρίσκει και πάλι ρυθμό ύστερα από τις δύο αρκετά ικανοποιητικές εμφανίσεις που πραγματοποίησε την περασμένη εβδομάδα, αφού βελτίωσε τα μεσοεπιθετικά της προβλήματα. Η άμυνά της είναι το μοναδικό πρόβλημα που την απασχολεί πλέον, αφού δείχνει να μην μπορεί να βελτιώσει την κατάστασή της, με αποτέλεσμα να δέχεται συχνά και εύκολα γκολ.

Χαλ Στατιστικά

*Με Goal/Goal τα 3/5 τελευταία ματς.

*Με Over 2.5 τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια.

Παίξε Νόμιμα στην Novibet (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ | *Ισχύουν Όροι & Προϋποθέσεις

ΚΠΡ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία εναντίον της Πλίμουθ με σκορ 1-1, στα πλαίσια της 42ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Προβάδισμα πήραν οι φιλοξενούμενοι με τον Φιλντ στο 73’, όμως ισοφαρίστηκαν από το αυτογκόλ του Αντομά στο 85’.

Το τρίποντο μέσα από τα χέρια της έχασε η ΚΠΡ. Σε ένα ματς με αρκετές ευκαιρίες, βρήκε τρόπο να προηγηθεί μπαίνοντας στο τελευταίο τέταρτο του αγώνα. Από εκείνο το σημείο κι έπειτα όμως πιέστηκε ασφυκτικά από τους γηπεδούχους, υποκύπτοντας εν τέλη λίγα λεπτά αργότερα.

Απογοητευμένη από τον τρόπο με τον οποίο δεν κατάφερε να φύγει με το τρίποντο από την έδρα της Πλίμουθ, παρ’ όλα αυτά πρέπει να το αφήσει πίσω, στρέφοντας την προσοχή της στο σημερινό ακόμα πιο δύσκολο παιχνίδι. Στόχος της φυσικά η νίκη, αφού έτσι θα βρίσκεται σχεδόν βέβαια στη Τσάμπιονσιπ και την επόμενη χρονιά, όμως θα έχει δύσκολο έργο, αφού και οι γηπεδούχοι δεν είναι βαθμολογικά αδιάφοροι. Είναι βελτιωμένη επιθετικά, σκοράρει με μεγαλύτερη συνέπεια και μπορεί να εκμεταλλευτεί τις αμυντικές αστάθειες της Χαλ, ώστε να βρει δίχτυα. Από την άλλη αναμένεται να δεχθεί πίεση, έχει δείξει πως υποκύπτει εύκολα, γι’ αυτό και θα πρέπει να είναι κατάλληλα προετοιμασμένη.