7η αγωνιστική

*Με No Goal ολοκληρώθηκαν τα 4/5 τελευταία παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

Δείτε τα Προγνωστικά Φινλανδίας

ΧΑΚΑ ΑΝΑΛΥΣΗ

Τη δεύτερη ήττα της σε ισάριθμα παιχνίδια στο φετινό πρωτάθλημα υπέστη η Χάκα. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Τέεμου Ταΐνιο φιλοξενήθηκε από την Ίντερ Τούρκου, στην έδρα της οποίας ηττήθηκε με 2-1. Σε γενικές γραμμές, οι δυο ομάδες ήταν ισάξιες στον αγωνιστικό χώρο, με τη Χάκα να χάνει οριστικά το ματς στις καθυστερήσεις. Είχε προηγηθεί η ήττα της πρεμιέρας από τη Χέλσινγκφορς (2-0 εκτός), οπότε και παραμένει ουραγός, ούσα μαζί με την Ούλου οι μοναδικές χωρίς βαθμό. Εκτός μάχης εδώ και καιρό οι Εντουκάκου Άλισον (ΑΜ 0/0) και Αλεξάνταρ Βουκένοβιτς (ΕΠ 0/0).

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 2-1 από την Ίντερ Τούρκου, για το πρωτάθλημα. Βρέθηκε πίσω στο έβδομο λεπτό, για να ισοφαρίσει προσωρινά με τον Αουβίνεν στο μισάωρο και εν τέλει να ηττηθεί με γκολ στις καθυστερήσεις.

Χάκα Στατιστικά

*Με 2-3 Goals ολοκληρώθηκαν τα τρία τελευταία παιχνίδια της.

*Με 2-3 Goals ολοκληρώθηκαν τα 3/4 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της.

Παίξε Νόμιμα στην Betrebels | 21+ (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

ΚΟΤΚΑ ΑΝΑΛΥΣΗ

Δεν έχει πανηγυρίσει τη νίκη μετά από τις δυο πρώτες αγωνιστικές στο φετινό πρωτάθλημα η Κότκα. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Άργκο Αρμπάιτερ υποδέχθηκε την Χόνκα, από την οποία και ηττήθηκε με 1-3. Μπορεί να δημιούργησε περισσότερες ευκαιρίες από την αντίπαλό της, ωστόσο αποδείχθηκε πιο άστοχη στην τελική προσπάθεια, οπότε και δεν κατάφερε να αποσπάσει κάτι. Είχε προηγηθεί η ισοπαλία της πρεμιέρας με αντίπαλο τη Σεϊναγιόεν (1-1 εκτός). Στα θετικά ενόψει της αποψινής αναμέτρησης, το γεγονός ότι δεν αντιμετωπίζει κάποιο αγωνιστικό πρόβλημα, με τον κόουτς Αρμπάιτερ να ετοιμάζει ορισμένες αλλαγές.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα 1-3 από την Χόνκα, για το πρωτάθλημα. Βρέθηκε πίσω με 0-2 (7′, 38′) και παρότι μείωσε προσωρινά με τον Εερόλα στο 59′, τέσσερα λεπτά αργότερα δέχθηκε και τρίτο τέρμα, για το τελικό αποτέλεσμα.