*Στον πρώτο γύρο: Ίνγκολσταντ – Χαϊντενχάιμ 1-2

*GG στα τέσσερα τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

Δείτε τα Προγνωστικά Γερμανίας

ΧΑΪΝΤΕΝΧΑΪΜ ΑΝΑΛΥΣΗ

Η Χαϊντενχάιμ ανέβασε στροφές από τα τέλη Νοεμβρίου, πανηγυρίζοντας τέσσερις νίκες στις πέντε τελευταίες αγωνιστικές. Λίγο πριν την ολοκλήρωση του 2021 επέστρεψε με το “τρίποντο” από την έδρα της Πάντερμπορν επικρατώντας με 2-1. Οι φιλοξενούμενοι παρουσιάστηκαν πιο επικίνδυνοι από το πρώτο ημίχρονο, ανέβασαν ακόμα περισσότερο ρυθμό στο δεύτερο εκμεταλλευόμενοι την παθητική στάση των αντιπάλων τους.

“Γνωρίζουμε καλά πως η Ίνγκολσταντ παλεύει για την ύπαρξή της, θα πρέπει να μπούμε δυνατά από το ξεκίνημα”, είπε ο προπονητής Σμιντ. Η Χαϊντενχάιμ γνώρισε την ήττα στις έξι πρώτες αναμετρήσεις με αντίπαλο την Ίνγκολσταντ, αλλά συγκέντρωσε επτά βαθμούς στις τρεις τελευταίες. Δανεικός στη σημερινή αντίπαλό της δόθηκε ο Πικ (ΜΕ).

Προηγούμενο ματς: Επικράτησε εκτός έδρας (2-1) της Πάντερμπορν. Ο Μάινκα έκανε το 1-0 στο 63′, δύο λεπτά αργότερα οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν με Καρλς. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Κλάιντιενστ στο 81′.

ΧΑΪΝΤΕΝΧΑΪΜ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Over 2,5 στα τρία τελευταία παιχνίδια της (δες το στην betshops)

*Πέτυχε τουλάχιστον δύο γκολ στα 4/5 τελευταία παιχνίδια της.

ΙΝΓΚΟΛΣΤΑΝΤ ΑΝΑΛΥΣΗ

Τέλος στο αρνητικό σερί 12 αγωνιστικών (τρεις ισοπαλίες, εννέα ήττες) έβαλε η Ίνγκολσταντ στις 18 Δεκεμβρίου, πετώντας στο καναβάτσο την Ντιναμό Δρέσδης (3-0 εντός). Κάκιστη εμφάνιση πραγματοποίησαν οι φιλοξενούμενοι, γεγονός που εκμεταλλεύτηκαν στο έπακρο οι αντίπαλοί τους. Δημιούργησαν συνολικά 13 ευκαιρίες (πέντε στο στόχο), την ώρα που η Ντιναμό Δρέσδης κατέγραψε μόλις πέντε.

Συγκεντρώνοντας δέκα βαθμούς το συγκρότημα του Ρεμ παραμένει στην τελευταία θέση, ενόψει της σημερινής δύσκολης μάχης στη “Voith-Arena”.”Η Χαϊντενχάιμ έχει καλή φυσική κατάσταση και είναι ιδιαίτερα δυνατή. Στοχεύουμε να την σταματήσουμε”, είπε ο 43χρονος Γερμανός. Δανεικοί ήρθαν οι Στογιάνοβιτς (ΤΕ) και Πικ (ΜΕ) από Μίντλεσμπρο και Χαϊντενχάιμ, αποκτήθηκαν και οι Σάρπεϊ (ΜΕ) και Στεφάνοβιτς (ΑΜ) από Γκρόιτερ Φιρτ και Ραντνίτσκι Νις. Παράλληλα, αποχώρησαν οι Μαρξ (ΑΜ) και Σέλενμπεργκ (ΤΕ).

Προηγούμενο ματς: Επικράτησε εντός έδρας (3-0) της Ντιναμό Δρέσδης. Σκόραραν οι Άντονιτς (1′), Έλερς (17′ αυτ.) και Μπιλμπίγια (85′).