*N/G ήρθαν οι πέντε πρόσφατες συναντήσεις των δύο ομάδων ανεξαρτήτως έδρας, οι τέσσερις εξ αυτών ήρθαν Under 2.5.

Δείτε τα Προγνωστικά Γαλλίας

ΧΑΒΡΗ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία 0-0 με την Παρί.

Έκανε… στάση την προηγούμενη αγωνιστική το “τρένο” του Έλσνερ, παραχώρησε “λευκή” ισοπαλία με την Παρί. Κακό ποιοτικά παιχνίδι στο πρώτο ημίχρονο, δεν απείλησε σχεδόν καθόλου, πήγε με το 0-0 στ’ αποδυτήρια. Το δεύτερο 45λεπτο είχε ρυθμό, χάθηκαν εκατέρωθεν ευκαιρίες, καμία απ’ τις δύο όμως δεν κατάφερε να φτάσει στο “τρίποντο”.

Απώλεια βαθμών για την Χάβρη, είχαν προηγηθεί τέσσερις νίκες, διεύρυνε το αήττητο στις 15 αγωνιστικές (10-5-0), φιγουράρει σταθερά στην κορυφή, στο +5 από την Μπορντό και στο +6 από την 3η θέση. Διαθέτει μια απ’ τις καλύτερες επιθέσεις (25 γκολ) και την καλύτερη άμυνα της Ligue 2 (6 τέρματα). Πανίσχυρη στο γήπεδό της, έρχεται από πέντε νίκες, στις τέσσερις τελευταίες κράτησε ανέπαφη την εστία της. Εξέτισε ο εξτρέμ Κορνέτ, αμφίβολος ο δεξιός μπακ Ελ Χαζάμ.

ΧΑΒΡΗ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Under 2.5 τα 9/10 τελευταία παιχνίδια στο πρωτάθλημα.

*Κράτησε ανέπαφη την εστία της στα 9/10 πρόσφατα παιχνίδια στο πρωτάθλημα.

ΣΟΣΟ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 2-1 από την Μπορντό. Έμεινε πίσω στο σκορ στο 30’, δέχθηκε το 2-0 στο 32’, μείωσε με τον Κανουτέ στο 59’, με την Μπορντό να ολοκληρώνει το ματς με δέκα παίκτες στο 74’.

Δεν αποδίδει το ίδιο καλά στα εκτός έδρας, αυτό αποδείχθηκε και στην ήττα με 2-1 από την Μπορντό. Δεν ήταν κατώτερη από την αντίπαλο, πλήρωσε ένα κακό τρίλεπτο στο πρώτο ημίχρονο και πήγε με το εις βάρος της 2-0 στην ανάπαυλα. Μείωσε νωρίς στο δεύτερο μέρος, λίγο αργότερα απέκτησε και αριθμητικό πλεονέκτημα, έχασε τεράστιες ευκαιρίες για την ισοφάριση στο φινάλε.

Επιστροφή στις ήττες για τη Σοσό, είχαν προηγηθεί δύο εντός έδρας νίκες με 1-0 κόντρα σε Μπαστιά και Ροντέ, έπεσε στην 3η θέση, απέχει έναν πόντο από την 2η θέση και την άνοδο στη μεγάλη κατηγορία. Διαθέτει την κορυφαία επίθεση του πρωταθλήματος με 26 γκολ ενεργητικό. Αγνοεί τη νίκη στις τέσσερις πρόσφατες εξόδους της, στις τρεις εξ αυτών έχασε με 2-1 σκορ. Τραυματίστηκε και θα απουσιάσει ο πιο σημαντικός ποδοσφαιριστής της, ο επιτελικός χαφ/αρχηγός Βεϊσμπέκ.