8η αγωνιστική

*Αυτή είναι η πρώτη χρονικά αναμέτρηση μεταξύ των δυο ομάδων.

ΧΑΒΑΝΤ & ΓΟΥΟΤΕΡΛΟΥΒΙΛ

Την πρώτη της ήττα μετά από δυο ματς, με απολογισμό μια νίκη και μια ισοπαλία, υπέστη και πάλι η Χάβαντ & Γουότερλουβιλ. Την περασμένη Δευτέρα, η ομάδα του Λι Μπράντμπερι φιλοξενήθηκε από τη Μπρόμλεϊ, στην έδρα της οποίας γνώρισε μια βαριά ήττα με 4-0, δεχόμενη από δυο τέρματα σε κάθε ημίχρονο. Δέχθηκε γκολ στα έξι από τα εφτά τελευταία της.

Μετά και από αυτό το αρνητικό αποτέλεσμα, παραμένει χαμηλά στη βαθμολογία, συγκεντρώνοντας έξι πόντους μετά τις εφτά πρώτες αναμετρήσεις. Δεν ικανοποιεί στο αμυντικό της κομμάτι, καθώς με 16 γκολ παθητικό, έχει τη δεύτερη χειρότερη άμυνα στην κατηγορία. Και τα τρία φετινά εντός της δεν είχαν κάποιο νικητή. Γνωστές και πάλι οι απουσίες.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 4-0 από τη Μπρόμλεϊ για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: G/G τα τέσσερα από τα πέντε τελευταία παιχνίδια στο Πρωτάθλημα. (δες το στη Novibet)

Δείτε τα προγνωστικά Αγγλίας (Κλικ Εδώ)

Παιχνίδι 365 μέρες το χρόνο | +21

ΧΑΡΤΛΠΟΥΛ

Αήττητη παραμένει εδώ και τέσσερις αγωνιστικές η Χάρτλπουλ, και μετράει τρεις νίκες και μια ισοπαλία. Την περασμένη Δευτέρα, η ομάδα του Μαρκ Μπέιτς έπαιξε εντός έδρας με την Τσέστερφιλντ, κόντρα στην οποία επικράτησε με 1-0. Το τέρμα που σημείωσε ο Φίδερστοουν στο 17ο λεπτό ήταν και αυτό που έκρινε το ματς, που ήταν και το πρώτο φετινό στο οποίο δεν δέχεται γκολ.

Τρίτη διαδοχική νίκη, μετά από εκείνες κόντρα σε Μέιντχεντ Γιουνάιτεντ (2-1 εντός) και Ντάγκεναμ & Ρεντ (1-2 εκτός), φτάνοντας έτσι τους δώδεκα βαθμούς μετά και τις εφτά πρώτες στροφές, όσους έχει και η Σάτον Γιουνάιτεντ, της οποίας υπερτερεί σε διαφορά τερμάτων. Παρέμεινε αήττητη στα οκτώ τελευταία εκτός στο πρωτάθλημα, όπου και μετράει από τέσσερις νίκες και ισοπαλίες. Εκτός παραμένει ο τραυματίας Άντριου Ντέιβις (ΑΜ 3/0).

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη 1-0 επί της Τσέστερφιλντ για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: G/G τα τρία από τα τέσσερα τελευταία παιχνίδια στο Πρωτάθλημα.