Δημοσίευση: Κατηγορία: Τουρκία

10η αγωνιστική

*Goal/Goal και Over 2.5 τα 4/5 τελευταία παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

ΤΣΕΡΕΖΟ ΟΣΑΚΑ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 2-1 από τη Ναγκόγια, για το πρωτάθλημα. Βρέθηκε πίσω στο 65′ και παρότι ισοφάρισε δυο λεπτά αργότερα με τον Λέο Σεαρά, εν τέλει δέχθηκε και δεύτερο τέρμα στο 82′.

Τέλος έλαβε το αήττητο σερί των οκτώ αγώνων πρωταθλήματος για την Τσερέζο Οσάκα, στο οποίο και είχε πέντε νίκες και τρεις ισοπαλίες. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Άκιο Κογκίκου φιλοξενήθηκε από τη Ναγκόγια, στην έδρα της οποίας έμεινε με άδεια χέρια, μετά και το τελικό 2-1. Δεν κατάφερε να εκμεταλλευτεί την ανωτερότητα της στο πρώτο ημίχρονο και να πετύχει κάτι. Πιο ισορροπημένο ματς μετά την ανάπαυλα, όμως η αντίπαλος ήταν πιο εύστοχη, με την ίδια να ισοφαρίζει προσωρινα σε 1-1.

Παρά την απώλεια αυτή, διατηρείται ψηλά στην κατάταξη, πίσω μόνο από την πρωτοπόρο Μασίντα Ζέλβια. Επικράτησε στα 3/4 φετινά εντός της, έχοντας και μια ισοπαλία με την Τόκιο (2-2).

Τσερέζο Οσάκα Στατιστικά

*Under 2.5 τα 6/7 τελευταία παιχνίδια της.

*No Goal τα 6/8 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της.

ΓΙΟΚΟΧΑΜΑ ΜΑΡΙΝΟΣ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη 3-2 επί της Ουλσάν, για το Τσάμπιονς Λιγκ. Πήρε προβάδισμα τριών τερμάτων με τους Ουενάκα (13′, 30′) και Άντερσον Λόπες (21′), δεχόμενη δις τη μείωση (35′, 42′). Έπαιζε με δέκα παίκτες από το 39ο λεπτό, όταν και αποβλήθηκε ο Καμιτζίμα.

Ιστορικές στιγμές ζει η Γιοκοχάμα Μαρίνος, καθώς για πρώτη φορά στην ιστορία της εξασφάλισε την πρόκριση στον τελικό του Τσάμπιονς Λιγκ. Μεσοβδόμαδα, η ομάδα του Χάρι Κιούελ υποδέχθηκε την Ουλσάν, στη ρεβάνς της ήττα με 1-0 για τα ημιτελικά, της οποίας και επικράτησε με 3-2 αυτή τη φορά. Πήρε σαφές προβάδισμα τριών τερμάτων μέχρι το μισάωρο, δεχόμενη δις τη μείωση μέχρι την ανάπαυλα. Σκορ που έμεινε μέχρι το φινάλε, παρότι έπαιζε και με παίκτη λιγότερο, για να πάρει την πρόκριση στα πέναλτι (5-4).

Στον τελικό θα παίξει κόντρα στην Αλ Αΐν, με το πρώτο να είναι εντός έδρας στις 11 του μηνός. Στο πρωτάθλημα τώρα “τρέχει” αήττητο τεσσάρων αγωνιστικών (2-2-0), μετά και το εντός 2-2 με τη Σονάν Μπελμάρε. Οπότε και είναι στο -4 από τη σημερινή της αντίπαλο, ενώ πήρε το διπλό στις 3/4 εξόδους της.