Δημοσίευση: Κατηγορία: Τουρκία Πρωτάθλημα

*45η αγωνιστική

*Στον πρώτο γύρο: Μίλτον Κέινς Ντονς – Χάρογκεϊτ 0-1

*Οι δύο ομάδες παίζουν πρώτη φορά μεταξύ τους στην ιστορία τους σε αυτό το γήπεδο

ΧΑΡΟΓΚΕΪΤ

Προηγούμενο ματς: Η Χάρογκεϊτ έφερε 2-2 εντός έδρας με την Σάτον, δεχόμενη την ισοφάριση από τον Μουρ στο 87’. Νωρίτερα είχε καταφέρει να ανατρέψει το γκολ που δέχθηκε από τον Μπιούτιμαν στο 45’, με δύο τέρματα από τους Τόμπσον (49’), Μουλντούν (69’).

Η Χάρογκεϊτ “κόλλησε” στο 2-2 εντός έδρας με την Σάτον, πρώτη της γκέλα εντός έπειτα από τρεις συνεχόμενες νίκες στο γήπεδό της.

Αυτή η ισοπαλία την άφησε λίγο πίσω και δύσκολα θα προλάβει να μπει στις θέσεις που οδηγούν στα play off. Αυτή τη στιγμή είναι στο -4, με αρκετές ομάδες μπροστά της και δύο μόλις αγωνιστικές.

Όλα δείχνουν πώς εκείνο το 9-0 που έχασε από την Μάνσφιλντ πριν λίγο καιρό θα αποτελέσει και το σημείο καμπής της σεζόν.

Χάρογκεϊτ Στατιστικά

*5/9 αγώνες με 2-3 γκολ στα τελευταία της παιχνίδια.

*5/6 over 2,5 στα τελευταία παιχνίδια της

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ, Κίνδυνος εθισμού και απώλειας περιουσίας, Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777, Παίξτε Υπεύθυνα.

>ΜΚ ΝΤΟΝΣ

Προηγούμενο ματς: Οι Μίλτον Κέινς Ντονς έχασαν 1-4 εντός έδρας από την Μάνσφιλντ, αν και προηγήθηκαν με τον Ντιν στο 13’. Ισοφαρίστηκαν πριν το ημίχρονο από τον Χιούιτ στο 30’, ενώ στο δεύτερο ημίχρονο δέχθηκαν τρία γκολ από τους Κέλορ – Νταν (51’, 92’), Γκέιλ (92’).

Οι Μίλτον Κέινς Ντονς ηττήθηκαν ξανά, έπειτα από δύο νίκες και μία ισοπαλία, αλλά από την πολύ δυνατή Μάνσφιλντ, με το ντροπιαστικό 1-4 εντός έδρας.

Αυτή ήταν η πρώτη τους ήττα, έπειτα από τέσσερις σερί νίκες στο γήπεδό τους και οκτώ αγώνες που δεν είχαν χάσει, ενώ μακριά από την έδρα τους κέρδισαν μόνο το τελευταίο παιχνίδι, έπειτα από τρεις αναμετρήσεις.

Βρίσκονται πάντα στην πρώτη επτάδα, στην τέταρτη θέση, έχουν εξασφαλισμένη συμμετοχή στα play off, μένει να μάθουν τον αντίπαλο τους και την τελική θέση κατάταξης.