Δημοσίευση: Κατηγορία: Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Γυναικών

*Στην κανονική διάρκεια: Οτελούλ – Άραντ 1-1 και Άραντ – Οτελούλ 2-4

*5/6 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια έληξαν με goal/goal

*3/4 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια έληξαν με διπλό στο πρώτο ημίχρονο

*Αήττητο έξι αγώνων τρέχει η Οτελούλ απέναντι στην Άραντ (0-2-4).

ΑΡΑΝΤ

Προηγούμενο ματς: Σε ισορροπημένο ματς, έμεινε στο 1-1 απέναντι στην Πετρολούλ εκτός έδρας την προηγούμενη αγωνιστική. Έμεινε πίσω στο σκορ στο 11′, αλλά κατάφερε να ισοφαρίσει στο 83′.

Συνεχίζει να αντιμετωπίζει κάθε παιχνίδι ξεχωριστά και η απόδοσή της παρουσιάζει πολλές διακυμάνσεις μέχρι τώρα. Απέναντι στην Πετρολούλ, το παιχνίδι ήταν ισορροπημένο με τις δύο ομάδες να μοιράζονται από ένα ημίχρονο. Η Άραντ εμφανίστηκε πιο ανεβασμένη στην επανάληψη, ήταν ανώτερη και κατάφερε να βρει γκολ ισοφάρισης στο τελευταίο δεκάλεπτο.

Παραμένει στο -1 από την πρώτη δυάδα και έχει ως στόχο να βγει τουλάχιστον δεύτερη, προκειμένου να προλάβει το εισιτήριο των μπαράζ για μια θέση στην Ευρώπη. Τραυματίστηκαν και θα λείψουν οι Μπένγκα και Φάμπρι, ενώ εξέτισε και επιστρέφει ο Ζοάο Πέδρο. Σταθερά στις πιτς ο μέσος Σταλ.

Άραντ Στατιστικά

*3/5 τελευταία παιχνίδια της έληξαν με goal/goal

*4/6 τελευταία παιχνίδια της έληξαν με Under 2,5

OTEΛΟΥΛ

Προηγούμενο ματς: Κέρδισε με 1-0 την Ουνιβεριστατέα Κλουζ εντός έδρας την προηγούμενη αγωνιστική. Βρήκε το γκολ της νίκης στο 40′ και παρότι έμεινε με δέκα παίκτες στο 87′, άντεξε ως το τέλος.

Η Οτελούλ αποτελεί την πιο σταθερή ομάδα των πλέι οφ υποβιβασμού και η πρόκριση στον τελικό του κυπέλλου, έχει δώσει φτερά στα πόδια στους παίκτες της. Μέσα σε μια εβδομάδα, κατάφερε να κερδίσει δις την Ουνιβερσιτατέα Κλουζ. Αρχικά για το κύπελλο, και στην συνέχεια στο πρωτάθλημα, εκεί όπου ήταν καλύτερη στα σημεία και πήρε δίκαια τους τρεις βαθμούς της νίκης.

Πλέον βρίσκεται στην πρώτη θέση της ειδικής αυτής διαδικασίας και στο +2 από την τρίτη Χέρμανσταντ. Τρέχει αήττητο οκτώ αγώνων (6-2-0) και είναι στην καλύτερη φάση της σεζόν. Τραυματίες παραμένουν οι Λόβριτς και Μποζοάντσα.