Δημοσίευση: Κατηγορία: Ασιατικό Πρωτάθλημα

10η αγωνιστική

*Under 2.5 τα 4/6 τελευταία παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

ΣΑΠΟΡΟ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία 1-1 με τη Χιροσίμα, για το πρωτάθλημα. Παρότι προηγήθηκε με τον Σαραχάτ στο 10ο λεπτό, δέχθηκε την ισοφάριση στο 50′.

Για τρίτο διαδοχικό παιχνίδι, η Σαπόρο κατάφερε να μείνει αήττητη στο πρωτάθλημα. Στα πλαίσια της προηγούμενης αγωνιστικής, η ομάδα του Μιχαΐλο Πέτροβιτς υποδέχθηκε τη Χιροσίμα, με την οποία αναδείχθηκαν ισόπαλες 1-1. Ευτύχησε να πάρει προβάδισμα από πολύ νωρίς και στην πορεία ο ρόλος της έγινε πιο παθητικός. Δέχθηκε την ισοφάριση με την επιστροφή από τα αποδυτήρια, αλλά άντεξε για να αποφύγει τα χειρότερα.

Δεύτερη διαδοχική ισοπαλία, μετά και το εκτός 1-1 με τη Νιγκάτα, οπότε και με έξι βαθμούς παραμένει χαμηλά στην κατάταξη. Ηττήθηκε στα 3/5 φετινά εντός της, έχοντας και από μια νίκη και ισοπαλία. Εξέτισε την τιμωρία του ο φορ Ομόρι, που υπολογίζεται και πάλι.

Σαπόρο Στατιστικά

*Goal/Goal τα τρία τελευταία παιχνίδια της.

*Goal/Goal τα 3/4 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της.

ΣΟΝΑΝ ΜΠΕΛΜΑΡΕ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 2-1 στην παράταση από την Μπλάουμπλιτζ Ακίτα, για το Λιγκ Καπ. Πήρε προβάδισμα στο 54′ με τον Φουκούντα, για να δεχθεί την ισοφάριση στο 74′ και εν τέλει την ανατροπή στο 97ο λεπτό.

Μακριά από τις επιτυχίες παραμένει εδώ και επτά αναμετρήσεις η Σονάν Μπελμάρε. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Σατόσι Γιαμαγκούτσι υποδέχθηκε τη Βίσσελ Κόμπε, κόντρα στην οποία έμεινε με άδεια χέρια, μετά και το τελικό 0-1. Αρκετά ανοιχτό και με ευκαιρίες το μεταξύ τους, ωστόσο αμφότερες ήταν αρκετά άστοχες στην τελική προσπάθεια, με το τελικό αποτέλεσμα να διαμορφώνεται στις λεπτομέρειες.

Τέταρτη ήττα στις πέντε τελευταία στροφές του πρωταθλήματος, οπότε και παραμένει στους έξι βαθμούς, μαζί με τη σημερινή της αντίπαλο και την Κιότο. Πανηγύρισε μια νίκη στις πέντε εξόδους της (1-2-2). Μεσοβδόμαδα, ηττήθηκε με 3-2 στην παράταση από την Μπλάουμπλιτζ Ακίτα, οπότε και αποκλείστηκε από τον δεύτερο γύρο του Λιγκ Καπ. Εξέτισε ο Οϊβά και θα δώσει το παρών.