Betarades.gr: Τα κορυφαία προγνωστικά στοιχήματος

* Η Βιτσέντζα αδυνατεί να σκοράρει στα τρία τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της για το πρωτάθλημα.

* Σημειώθηκε under 2,5 στα πέντε από τα έξι τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της Βιτσέντζα με αντίπαλο την Τσεζένα σε όλες τις διοργανώσεις.

ΒΙΤΣΕΝΤΖΑ

Παρελθόν από την τεχνική ηγεσία της Βιτσέντζα αποτέλεσε ο Φράνκο Λέρντα την προηγούμενη βδομάδα. Τη θέση του πήρε ο Πιερπάολο Μπισόλι, ο οποίος θα πραγματοποιήσει σήμερα το ντεμπούτο του κόντρα στην Τσεζένα, ομάδα στην οποία εργάστηκε σε δύο περιόδους (2008/10 και 2012/14). «Πρόκειται για μία ιδιαίτερη αναμέτρηση για μένα. Μαζί με την Τσεζένα κέρδισε τέσσερις ανόδους, οι δύο στα μεγάλα ποδοσφαιρικά σαλόνια της χώρας. Θα πρέπει να δουλέψουμε όλοι μαζί ενωμένοι», υπογράμμισε μεταξύ άλλων στις πρώτες δηλώσεις του ο 49χρονος Ιταλός προπονητής εν όψει της σημερινής αναμέτρησης. Μόλις ένα βαθμό κατάφερε να συγκεντρώσει η Βιτσέντζα στις τρεις τελευταίες αγωνιστικές που έδωσε για το πρωτάθλημα. Αφού κατάφερε να επικρατήσει της Σαλερνιτάνα (3-2 εκτός έδρας) στις 16 Σεπτεμβρίου μοιράστηκε από ένα βαθμό με την Αβελίνο (0-0 εντός έδρας), ενώ παράλληλα δεν κατάφερε να κάμψει την αντίσταση των Άσκολι (2-0 εκτός έδρας) και Βίρτους Εντέλα (4-1 εκτός έδρας). Κόντρα στην τελευταία την προηγούμενη βδομάδα οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με τον Σετσαρέλι μόλις στο 9’, ενώ διπλασίασαν τα τέρματά τους στο 29’ με τον Κούτολο. Δύο λεπτά μετά την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου οι φιλοξενούμενοι μείωσαν με τον Σιέγκα. Το τελικό αποτέλεσμα στην αναμέτρηση διαμόρφωσαν οι Καπούτο (70’) και Τρεμολαντά (78’) με τα γκολ τους.

Προηγούμενο ματς: Με άδεια χέρια επέστρεψε η Βιτσέντζα από την έδρα της Βίρτους Εντέλα καθώς γνώρισε την ήττα με 4-1, στο πλαίσιο της 7ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος.

Στατιστικό: Σημειώθηκε under 2,5 στα τρία τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της Βιτσέντζα για το πρωτάθλημα (παίξτο στον Stoiximan)

Το Βιτσέντζα – Τσεζένα παίζει στον Stoiximan

ΤΣΕΖΕΝΑ

Μακριά από τα νικηφόρα αποτελέσματα παραμένει η Τσεζένα στις πέντε τελευταίες αγωνιστικές που έδωσε για το πρωτάθλημα, στις οποίες σημείωσε τρεις ισοπαλίες και δύο ήττες. Αφού επικράτησε της Κάρπι (1-0 εντός έδρας) στις 9 Σεπτεμβρίου το συγκρότημα του Ντράγκο μοιράστηκε από ένα βαθμό με τις Σαλερνιτάνα (0-0 εντός έδρας), Άσκολι (0-0 εκτός έδρας) και Λατίνα (2-2 εντός έδρας), ενώ παράλληλα δεν κατάφερε να κάμψει την αντίσταση των Μπάρι (2-1 εκτός έδρας) και Προ Βερτσέλι (1-0 εκτός έδρας). Κόντρα στη Λατίνα την προηγούμενη βδομάδα οι φιλοξενούμενοι ευτύχησαν να προηγηθούν με τον Παπόνι μόλις στο 8’. Πέντε λεπτά αργότερα ο Σιάνο ισοφάρισε για τους γηπεδούχους, ενώ στο δεύτερο ημίχρονο, και πιο συγκεκριμένα στο 75’ ο Τζούριτς ανέτρεψε τα δεδομένα για αυτούς κάνοντας το 2-1. Το τελικό αποτέλεσμα στην αναμέτρηση διαμόρφωσε στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων ο Ρολάντο, δίνοντας το βαθμό της ισοπαλίας στη Λατίνα.

Προηγούμενο ματς: Ισόπαλες αναδείχθηκαν Τσεζένα και Λατίνα στη μεταξύ τους αναμέτρηση στην έδρα της πρώτης (2-2), στο πλαίσιο της 7ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος.

Στατιστικό: Η Τσεζένα αγνοεί τη νίκη στα πέντε τελευταία παιχνίδια της για το πρωτάθλημα.