21η αγωνιστική

*Χωρίς χρήση VAR.

*Για τον α’ γύρο: Μόναχο 1860 – Όλντενμπουργκ 1-0.

ΟΛΝΤΕΝΜΠΟΥΡΓΚ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία με 1-1 απέναντι στη Μέπεν, στο μεταξύ τους ντέρμπι για την περασμένη αγωνιστική του πρωταθλήματος. Τα πάντα κρίθηκαν στα πρώτα είκοσι λεπτά του αγώνα, με την Όλντενμπουργκ να μένει πίσω στο σκορ στο 10′, με την ίδια να αντιδρά άμεσα, κάνοντας το 1-1 δέκα λεπτά αργότερα. Δεν κατάφερε να απειλήσει ουσιαστικά σε όλο το υπόλοιπο παιχνίδι και κράτησε με δυσκολία το 1-1 μέχρι τέλους.

Δεύτερο συνεχόμενο παιχνίδι χωρίς νίκη για την Όλντενμπουργκ (0-1-1). Έπεσε στη 16η θέση της βαθμολογίας, ισόβαθμη, έχοντας παιχνίδι λιγότερο, με τη 17η Σβίκαου, που βρίσκεται εντός ζώνης υποβιβασμού. Οφείλει τη χαμηλή βαθμολογική της θέση στην κακή εντός έδρας παρουσία της έως τώρα στο πρωτάθλημα. Μετράει 2 νίκες σε 10 παιχνίδια στο “Marschweg-Stadion”, με την άμυνα της να εχει δεχτει 23 γκολ στο διάστημα αυτό.

Εκτός παραμένει ο Κίσιλ.

ΟΛΝΤΕΝΜΠΟΥΡΓΚ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Over2.5 γκολ στα 4/5 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της.

*G/g στα 4/5 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της.

Παίξε Νόμιμα στην Betsson (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα |

ΜΟΝΑΧΟ 1860

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα με 1-2 από την Ντιναμό Δρέσδης, για την περασμένη αγωνιστική του πρωταθλήματος. Πήρε το προβάδισμα μόλις στο 5ο λεπτό, σε ένα παιχνίδι με πολλή ένταση και πολλές μονομαχίες στον αγωνιστικό χώρο. Μπήκε νωθρά στο β’ μέρος και μοιραία ισοφαρίστηκε στο 56′, με το Μόναχο να βγάζει αντίδραση και να κυριαρχεί στη συνέχεια του παιχνιδιού, σπαταλώντας όμως τις ευκαιρίες του. Η Δρέσδη ολοκλήρωσε την ανατροπή της κάνοντας το 1-2 στο 75ο λεπτό, κόντρα στη ροή του αγώνα. Δέχτηκε πίεση στη συνέχεια, αλλά άντεξε, με το σκορ να μην αλλάζει μέχρι το σφύριγμα της λήξης.

Επιστροφή στις ήττες για το Μόναχο μετά την εντός έδρας νίκη με 3-1 απέναντι στη Σβίκαου. Η ήττα αυτή ήταν και η σταγόνα που ξεχείλισε το ποτήρι για τη διοίκηση της ομάδας, που προχώρησε σε λύση της συνεργασίας της με τον κόουτς Κόλνερ, με το Γερμανό κόουτς να αποχωρεί από το σύλλογο μετά από περίπου τρία χρόνια. Τα “λιοντάρια” καλούνται να ξεκινήσουν την αντεπίθεση τους, αφού πλέον βρίσκονται στο -8 από την απευθείας άνοδο. Εκτός έδρας μετράει τρεις συνεχόμενες ήττες στο πρωτάθλημα, έχοντας αποτύχει να σκοράρει στις δύο από αυτές.