Betarades.gr: Τα κορυφαία προγνωστικά στοιχήματος.

*Η αναμέτρηση δεν θα διεξαχθεί στο Ρίο και στη φυσική έδρα της Βάσκο, αλλά στο Μανάου, στην περιοχή της Αμαζόνα.

ΒΑΣΚΟ

Την δεύτερη σερί της ήττα μέσα σε διάστημα τεσσάρων ημερών υπέστη η Βάσκο, καθώς είχε προηγηθεί αυτή στην έδρα της Ναούτικο (3-1).Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Ζορζίνιο φιλοξενήθηκε από τη Παϊσαντού, κόντρα στην οποία ηττήθηκε και πάλι με σκορ 3-1. Η αναμέτρηση ξεκίνησε ιδανικά για την Βάσκο καθώς στο ημίχρονο ήταν μπροστά στο σκορ, χάρη στο τέρμα που σημείωσε στο 15ο λεπτό ο Έντερσον. Ωστόσο, στην επανάληψη παρουσίασε ένα εντελώς διαφορετικό πρόσωπο, δεχόμενη τρία γκολ, με αποτέλεσμα να χάσει και το παιχνίδι. Μετά την ήττα της αυτή, η Βάσκο “έπεσε” από την κορυφή της βαθμολογίας, καθώς είδε την Γκοϊανιένσε να την προσπερνάει και να είναι ένα βαθμό πάνω της πλέον. Παράλληλα, διαθέτει την δεύτερη καλύτερη επίθεση στην κατηγορία, έχοντας βρει δίχτυα 45 φορές. Δέκα νίκες, μια ισοπαλία και τρεις ήττες ο εντός έδρας απολογισμός της, αγνοώντας τη νίκη στα εφτά τελευταία παιχνίδια μακριά από την έδρα της, έχοντας επικρατήσει στα τρία πιο πρόσφατα. Απόντες από το σημερινό παιχνίδι θα είναι ο τραυματίας Ροντρίγκο (ΑΜ), καθώς και ο τιμωρημένος Ζούλιο Σέζαρ (ΑΜ).

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 3-1 από την Παϊσαντού για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: G/G τα τέσσερα από τα έξι τελευταία παιχνίδια στο Πρωτάθλημα. (Δείτε τις νόμιμες στοιχηματικές ιστοσελίδες στις οποίες μπορείτε να ποντάρετε)

ΛΟΝΤΡΙΝΑ

Την τρίτη διαδοχική της νίκη στο πρωτάθλημα πανηγύρισε την προηγούμενη αγωνιστική η Λοντρίνα, μετά και από αυτές κόντρα σε Βίλα Νόβα (1-2) και Οέστε (3-0). Η ομάδα του Κλαούντιο Τενκάτι φιλοξένησε την Μπαΐα, κόντρα στην οποία κατάφερε να πάρει τη νίκη με 1-0. Το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης σημείωσε στο 8ο μόλις λεπτό, ο Άντερσον Λέιτε, χαρίζοντας έτσι τους τρεις βαθμούς στην ομάδα του. Με τη νίκη της αυτή, η Λοντρίνα έφτασε τους 48 βαθμούς στο πρωτάθλημα και ισοβαθμεί στην τρίτη θέση της βαθμολογίας με την Αβαΐ, ούσα και τέσσερις βαθμούς μακριά από την πρωτοπόρο Γκοϊανιένσε. Παράλληλα, με 21 τέρματα παθητικό διαθέτει την καλύτερη άμυνα της κατηγορίας. Καλή στις εξόδους της, με απολογισμό πέντε νίκες, ισάριθμες ισοπαλίες και μόλις τέσσερις ήττες. Απών παραμένει ο Ματέους (ΜΕ), που αντιμετωπίζει πρόβλημα τραυματισμού.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη 1-0 επί της Μπαΐα για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: 2-3 Goal τα τέσσερα τελευταία εκτός έδρας παιχνίδια στο Πρωτάθλημα.