*Δείτε το παιχνίδι σε Live Stream στον Stoiximan.

Στον πρώτο γύρο: Χιρόνα – Βαγιαδολίδ 1-0.

ΒΑΓΙΑΔΟΛΙΔ

Με νίκη στο σημερινό δύσκολο ματς, η Βαγιαδολίδ ξεμπερδεύει σχεδόν οριστικά με την υπόθεση-παραμονή. Στο +6 από την επικίνδυνη ζώνη βρίσκονται αυτή τη στιγμή οι γηπεδούχοι, που επέστρεψαν στις ήττες το περασμένο σαββατοκύριακο. Το ατυχές 3-1 από την Τενερίφη πήρε τη σκυτάλη από το νικηφόρο 1-0 επί της Αλμπαθέτε, που αποτελεί το μοναδικό τρίποντο της ομάδας στις τελευταίες εννιά αγωνιστικές (1-2-6). Στο 2-2-1 το σερί στα πέντε τελευταία εντός.

Εξέτισε την ποινή του και είναι διαθέσιμος ο μέσος Άλβαρο Ρούμπιο, ενώ παραμένουν αμφίβολοι μέχρι την τελευταία στιγμή ο μέσος Τιμπα και ο μεσοεπιθετικός Βιγιάρ. Υποφέρουν από ενοχλήσεις ο επιθετικός Ροζέρ και ο εξτρέμ Μοχίκα, αλλά αμφότεροι αναμένεται να “σφίξουν τα δόντια” και να αγωνιστούν από την αρχή, λόγω της κρισιμότητας του παιχνιδιού.

Προηγούμενο ματς: Υπέστη την εκτός έδρας ήττα από την Τενερίφη με 3-1. Δέχθηκε δύο γκολ στο 30′ και στο 42′, μείωσε με τον Όσκαρ στο 61′ και το τελικό σκορ διαμορφώθηκε στις καθυστερήσεις.

Στατιστικό: Μόλις μία νίκη στις τελευταίες εννιά αγωνιστικές (1-2-6).

Στοιχημάτισε τώρα στο Βαγιαδολίδ – Χιρόνα
Κλικ εδώ

ΧΙΡΟΝΑ

Η Χιρόνα, από την πλευρά της, κάνει έναν εξαιρετικό δεύτερο γύρο, όντας αυτή τη στιγμή εντός της ζώνης των πλέι οφ (ισοβαθμεί με πλεονέκτημα με την 7η Οβιέδο). Το τρίποντο του Σαββάτου επί της Μαγιόρκα ήταν μεν το παρθενικό στις τρεις τελευταίες αγωνιστικές (1-1-1), όμως ταυτόχρονα οι Καταλανοί μετρούν μόνο μία ήττα στις τελευταίες 10 (5-4-1). Στο 2-2-2 το σερί στην τελευταία εξάδα εκτός έδρας αγώνων τους.

Εξέτισαν την ποινή τους και επιστρέφουν άμεσα στο αρχικό σχήμα ο αμυντικός Αλκαλά και ο μέσος Γκρανέλ. Επιστροφή στην αποστολή για τον επιθετικό Χάιρο Μορίγια.

Προηγούμενο ματς: Επικράτησε εντός έδρας της Μαγιόρκα με 1-0, με γκολ πέναλτι του Ερέρα στο 47ο λεπτό.

Στατιστικό για στοίχημα: Under 2,5 τα 15/17 τελευταία ματς πρωταθλήματος.