*Under 2.5 τα 3/4 τελευταία παιχνίδια ανάμεσα στις δυο ομάδες.

*Στον πρώτο γύρο: Γκινγκάμπ – Κεβιγί 2-2

Δείτε τα Προγνωστικά Γαλλίας

ΚΕΒΙΓΙ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 1-0 από τη Φιλνιέ-Ολνογιέ, για το κύπελλο. Δέχθηκε το μοναδικό τέρμα στο 13ο λεπτό.

Μετά από τέσσερα παιχνίδια, η Κεβιγί υπέστη και πάλι την ήττα. Πιο συγκεκριμένα, την περασμένη Παρασκευή, η ομάδα του Ολιβιέ Εχουαφνί φιλοξενήθηκε από τη Φιλνιέ-Ολνογιέ, για τους “64” του κυπέλλου, κόντρα στην οποία ηττήθηκε με 1-0 και έμεινε εκτός.

Βρέθηκε πίσω από νωρίς στο ματς και παρότι είχε αρκετό χρόνο μπροστά της, δεν κατάφερε να αλλάξει την εις βάρους της κατάσταση και να πάρει αυτή την πρόκριση, κόντρα σε μια ομάδα χαμηλότερης ποιότητας και κατηγορίας.

Στρέφει έτσι την προσοχή της αποκλειστικά στο πρωτάθλημα, όπου έμεινε αήττητη στα τρία τελευταία της ματς εκεί (1-2-0), μετά και το εκτός 2-2 με την Παρί. Παραμένει αρκετά χαμηλά στην κατάταξη, πάνω μόνο από Ντανκέρκ και Βαλενσιέν.

Έδωσε δανεικό στη Βερσέιγ τον εξτρέμ Βένουστ Μπαμπουλά, μέχρι το φινάλε της σεζόν.

Κεβιγί Στατιστικά

*Goal/Goal και Over 3.5 τα 4/6 τελευταία παιχνίδια της.

*Goal/Goal και Over 2.5 τα 5/6 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της.

ΓΚΙΝΓΚΑΜΠ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα 0-2 από τη Ρεν, για το κύπελλο. Βρέθηκε πίσω στο 45ο λεπτό, δεχόμενη και δεύτερο τέρμα στο 57′.

Συνέχεια στα αρνητικά αποτελέσματα έδωσε η Γκινγκάμπ και με τη νέα χρονιά. Την περασμένη Κυριακή, η ομάδα του Στεφάν Ντουμόντ υποδέχθηκε τη Ρεν, στα πλαίσια του κυπέλλου, κόντρα στην οποία γνώρισε την ήττα με 0-2 και αποκλείστηκε από τη συνέχεια.

Μπορεί να είχε την πρώτη φάση του ματς, σταδιακά όμως είδε την αντίπαλο της να έχει την πρωτοβουλία και να προηγείται στο φινάλε του ημιχρόνου. Δέχθηκε δεύτερο τέρμα με την επιστροφή από τα αποδυτήρια και παρότι είχε κάποιες καλές στιγμές στη συνέχεια, δεν κατάφερε να διεκδικήσει κάτι καλύτερο από την αναμέτρηση.

Είχαν προηγηθεί οι δυο που υπέστη στο πρωτάθλημα από Κονκαρνό (0-1 εντός) και Ανζέ (1-0 εκτός). Υποχώρησε έτσι στην κατάταξη και είναι στο -4 από τα πλέι οφ, μαζί με Ροντέ και Παρί. Ηττήθηκε μια φορά στα έξι τελευταίες εξόδους της (2-3-1).