*Ντέρμπι της Στοκχόλμης.

*Goal/Goal τα 6/7 τελευταία παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

Δείτε τα Προγνωστικά Σουηδίας

ΤΖΟΥΡΓΚΑΡΝΤΕΝ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη 2-5 επί της Σούντσβαλ, για το πρωτάθλημα. Βρέθηκε πίσω στο πέμπτο λεπτό, για να κάνει την ανατροπή με τους Έκνταλ (14′), Ασορό (19′), Ραντέτινατς (21′, Έντβαρντσεν (38′) και Μπάντα (73′). Λίγο πριν το φινάλε δέχθηκε τη μείωση για το τελικό αποτέλεσμα.

Από τη δεύτερη διαδοχική της νίκη προέρχεται η Τζουργκάρντεν, μετά και από εκείνη επί της Βάρμπεργκς (4-0 εντός). Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Κιμ Μπέργκστραντ φιλοξενήθηκε από τη Σούντσβαλ, την οποία και συνέτριψε με 2-5. Αποτέλεσμα που ήταν και το πιο δίκαιο, καθώς ήταν ανώτερη στον αγωνιστικό χώρο και αντέδρασε με τον καλύτερο δυνατό τρόπο στο τέρμα που δέχθηκε μόλις στο πέμπτο λεπτό της αναμέτρησης.

Βρίσκεται έτσι στην τρίτη θέση της κατάταξης, μαζί με τη σημερινή της αντίπαλο, έχοντας όμως και παιχνίδι περισσότερο. Εντός έδρας παραμένει αήττητη, έχοντας πέντε νίκες και μια ισοπαλία μέχρι στιγμής. Εξέτισε την τιμωρία του ο Ράσμους Σούλερ, οπότε και μοναδικός απόντας είναι ο Έλιοτ Κεκ.

Τζουργκάρντεν Στατιστικά

*No Goal τα 4/5 τελευταία παιχνίδια της.

*Over 2.5 τα έξι τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της.

ΧΑΜΑΡΜΠΙ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία 2-2 με τη Χάκεν, για το πρωτάθλημα. Βρέθηκε πίσω στο σκορ με 0-2 (58′, 61′), για να φέρει το ματς στα ίσα με τους Τραβάλι (82′) και Πάουλσεν (88′).

Αντιθέτως, η Χάμαρμπι έμεινε μακριά από τις επιτυχίες για δεύτερο σερί παιχνίδι, μετά και την ήττα 1-0 στην έδρα της Βάρναμο. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Μαρτί Σιφουέντες υποδέχθηκε τη Χάκεν, με την οποία μοιράστηκε από ένα βαθμό, μετά και το μεταξύ τους 2-2. Μπορεί να είχε περισσότερες τελικές προσπάθειες, ωστόσο το πολύ κακό ξεκίνημα στο δεύτερο ημίχρονο την έβαλε με την πλάτη στον τοίχο. Παρόλα αυτά δεν τα παράτησε, συνέχισε να πιέζει και στο φινάλε έσωσε το βαθμό.

Πλέον, έχει πανηγυρίσει μόλις μια νίκη στα έξι τελευταία παιχνίδια που έδωσε στη διοργάνωση, οπότε και βρίσκεται σε ισοβαθμία με τη σημερινή της αντίπαλο, έχοντας και ματς λιγότερο. Σε πέντε εξόδους μετράει κατά σειρά τρεις νίκες και δυο ήττες. Εκτίει την τιμωρία του ο Μαντς Φένγκερ.