4η αγωνιστική

*Αήττητη η Τζουργκάρντεν στα έντεκα τελευταία εντός έδρας παιχνίδια πρωταθλήματος με αντίπαλο τη Γκέτεμποργκ, μετρώντας επτά νίκες και τέσσερις ισοπαλίες.

*2-3 Goals τα τρία τελευταία παιχνίδια ανάμεσα στις δυο ομάδες.

ΤΖΟΥΡΓΚΑΡΝΤΕΝ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 2-0 από τη Χάλμσταντ, για το πρωτάθλημα. Βρέθηκε πίσω στο 18ο λεπτό, δεχόμενη και δεύτερο τέρμα στο 70′.

Από την πρώτη φετινή της ήττα στο πρωτάθλημα προέρχεται η Τζουργκάρντεν. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα των Κιμ Μπέργκστραντ και Τόμας Λάγκερλεφ φιλοξενήθηκε από τη Χάλμσταντ, από την έδρα της οποίας έφυγε με άδεια χέρια, μετά και το τελικό 2-0. Προσπάθησε να δείξει ανταγωνιστική και παρότι είχε περισσότερες ευκαιρίες από την αντίπαλο της ήταν αρκετά άστοχη στην τελική προσπάθεια και το “πλήρωσε” με το χειρότερο τρόπο. Δεύτερο σερί ματς που δεν σκοράρει, έχοντας προηγηθεί το 0-0 με τη Σίριους, ψάχνει τώρα την αντίδραση της. Συμπλήρωσε κάρτες ο Ράσμους Σούλερ.

Τζουργκάρντεν Στατιστικά

*No Goal τα 4/5 τελευταία παιχνίδια της.

*Over 2.5 τα 4/5 τελευταία εντός παιχνίδια της.

ΓΚΕΤΕΜΠΟΡΓΚ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα 0-1 από τη Μάλμε, για το πρωτάθλημα. Το τέρμα που δέχθηκε στο 20ο λεπτό, διαμόρφωσε και το τελικό αποτέλεσμα.

Χειρότερο ξεκίνημα δε θα μπορούσε να περιμένει η Γκέτεμποργκ, στο φετινό πρωτάθλημα. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα των υπηρεσιακών Τένγκριντ και Λούντιν υποδέχθηκε τη Μάλμε, στο μεταξύ τους ντέρμπι, από την οποία και ηττήθηκε με 0-1. Κατώτερη των προσδοκιών για ακόμη μια φορά φέτος, δεν απείλησε σε καμία περίπτωση την αντίπαλο της και από τη στιγμή που βρέθηκε πίσω, δεν είχε απάντηση. Τρίτη ήττα σε ισάριθμες αναμετρήσεις, έχοντας προηγηθεί αυτές από Βάρναμο (0-1 εντός) και Κάλμαρ (2-0 εκτός). Βρίσκεται σε αναζήτηση νέου τεχνικού, μετά και τη φυγή του Μίκαελ Στάρε.