* Ρεβάνς για τον προκαταρκτικό γύρο του Γιουρόπα Λιγκ. Ισχύει ο κανονισμός του εκτός έδρας γκολ. Σε περίπτωση επανάληψης του σκορ του πρώτου αγώνα ακολουθεί παράταση και, αν χρειαστεί, πέναλτι. Η νικήτρια του ζευγαριού θα αντιμετωπίσει την Μλάντοστ Ποντγκόριτσα (Μαυροβούνιο) στον 1ο προκριματικό γύρο της διοργάνωσης.

* Στο πρώτο ματς (Τόρσαβν – Σεντ Τζόζεφς 1-1): Ανοιχτούς λογαριασμούς άφησαν οι δύο ομάδες στην πρώτη μεταξύ τους αναμέτρηση για τον προκαταρκτικό γύρο του Γιουρόπα Λιγκ την προηγούμενη βδομάδα. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 33’ με την εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Σιέσλεβιτς. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε οχτώ λεπτά αργότερα με τον ίδιο τρόπο ο Μπόρο.

ΣΕΝΤ ΤΖΟΖΕΦΣ (Γιβραλτάρ, 438)

Τυχερή θα πρέπει να αισθάνεται η Σεντ Τζόζεφς που απέφυγε την ήττα την προηγούμενη βδομάδα στην έδρα της Τόρσαβν. Οι γηπεδούχοι είχαν τον απόλυτο έλεγχο της αναμέτρησης, δημιούργησαν πολλές ευκαιρίες τις οποίες δεν κατάφεραν να εκμεταλλευτούν. Τη μοναδική φορά που το συγκρότημα του Ραούλ Προκόπιο πάτησε στην αντίπαλη περιοχή κέρδισε το πέναλτι, με το οποίο ισοφάρισε σε 1-1, διαμορφώνοντας το τελικό αποτέλεσμα στην αναμέτρηση.

Η σημερινή θα είναι η τέταρτη μόλις ευρωπαϊκή μάχη της Σεντ Τζόζεφς. Είχαν προηγηθεί αυτές κόντρα στον ΑΕ Λεμεσού την προηγούμενη σεζόν για τον 1ο προκριματικό γύρο του Γιουρόπα Λιγκ. Η ομάδα από το Γιβραλτάρ γνώρισε την ήττα και στις δύο (4-0 εντός και 6-0 εκτός έδρας).

Προηγούμενο ματς: Ισόπαλες αναδείχθηκαν Τόρσαβν και Σεντ Τζόζεφς στην έδρα της πρώτης (1-1) για την πρώτη αναμέτρηση του προκαταρκτικού γύρου του Γιουρόπα Λιγκ.

Στατιστικό: Σημειώθηκε NG και over 3,5 στα δύο από τα τρία τελευταία παιχνίδια της Σεντ Τζόζεφς για το Γιουρόπα Λιγκ (δες το στην Betshop)

Δείτε τα προγνωστικά Europa League (Κλικ Εδώ)

Το Σεντ Τζόζεφς – Τόρσαβν παίζει στην Betshop

ΤΟΡΣΑΒΝ (Νησιά Φερόε, 363)

Μπήκε πολύ δυνατά στον αγωνιστικό χώρο, έδειξε πως θα αποτελέσει το αφεντικό σε αυτόν, δημιούργησε αρκετές επικίνδυνες στιγμές και ευτύχησε να προηγηθεί με την εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Σιέσλεβιτς στο 33’. Παρόλα αυτά, οχτώ λεπτά αργότερα η Τόρσαβν δέχθηκε την ισοφάριση με τον ίδιο ακριβώς τρόπο. Στο δεύτερο ημίχρονο δεν έριξε τους ρυθμούς της, πίεσε ψηλά και έψαξε το γκολ της νίκης. Έχασε κάποιες σημαντικές ευκαιρίες για να το πετύχει, ωστόσο οι φιλοξενούμενοι παρουσιάστηκαν ψύχραιμοι και συγκεντρωμένοι.

Το τελικό αποτέλεσμα δεν αλλάζει κάτι, καθώς το συγκρότημα του Σόρενσεν αναμένεται να μπει εξίσου δυνατά από το πρώτο λεπτό και σήμερα. Σημαντικό ρόλο στην αγωνιστική εικόνα της Τόρσαβν παίζει το γεγονός πως το πρωτάθλημα των Νησιών Φερόε βρίσκεται σε εξέλιξη εδώ και καιρό. Πιο συγκεκριμένα, μετά από 15 αγωνιστικές ο σύλλογος βρίσκεται στην 4η θέση με 28 βαθμούς (εννέα νίκες, μία ισοπαλία, πέντε ήττες/ 32-20 τα γκολ). Τη συνεργασία τους με την Τόρσαβν ανανέωσαν μέχρι το 2020 οι Άσκχαμ (ΤΕ, 14/0) και Πέτερσεν (ΑΜ, 8/0).

Στατιστικό: Σημειώθηκε GG στα πέντε τελευταία παιχνίδια της Τόρσαβν για το Γιουρόπα Λιγκ.