*2η αγωνιστική

*Η Τζίλιγχαμ έχει να χάσει εντός από την Ρότσντεϊλ από το 2012! Από τότε την υποδέχθηκε εφτά φορές, έχοντας πέντε νίκες.

ΤΖΙΛΙΓΧΑΜ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Η Τζίλιγχαμ έχασε σχετικά άνετα με 2-0 εκτός έδρας από την Γουίμπλεντον, χωρίς να απειλήσει ουσιαστικά την αντίπαλο της, ενώ βρέθηκε να χάνει από τέρμα του Τσίσλετ στο 15’, πριν δεχθεί και δεύτερο τέρμα από τον Κάρι στο 71ο λεπτό.

Η Τζίλιγχαμ ηττήθηκε με 2-0 εκτός έδρας από την Γουίμπλεντον, στο παιχνίδι δύο εκ των ομάδων που υποβιβάστηκαν πέρυσι στη συγκεκριμένη κατηγορία, με την εμφάνιση της να μην είναι καθόλου καλή, ξεκινώντας σχετικά άσχημα τη φετινή σεζόν.

Αυτή ήταν η τέταρτη ήττα της σε έξι αγώνες που έχει παίξει φέτος, με τους πέντε να είναι φιλικοί, έχοντας κερδίσει μόνο ομάδες χαμηλότερων κατηγοριών.

Ο προπονητής της, Νιλ Χάρις, ξεκαθάρισε πώς δεν μπορεί να υποσχεθεί στους οπαδούς πώς θα κερδίσουν όλα τα παιχνίδια στην έδρα τους, αλλά θα προσπαθούν πάντα για το καλύτερο δυνατό και θέλει να υπάρχει ισχυρός δεσμός μεταξύ αυτών που είναι στις κερκίδες και όσων αγωνίζονται στον αγωνιστικό χώρο.

Απουσιάζει λόγω τραυματισμού ο μέσος Ο’ Κιφ.

Τζίλιγχαμ Στατιστικά

*Εχει 4/6 N/G μαζί με under 2,5 στα φιλικά και το μοναδικό επίσημο παιχνίδι της.

*Εχει 4/6 αγώνες με 2-3 γκολ στα φιλικά και το μοναδικό επίσημο παιχνίδι της.

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten | 21+ (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 2109237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ

ΡΟΤΣΝΤΕΪΛ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Η Ρότσντεϊλ έχασε με 1-2 εντός έδρας από την Κρου, η οποία «την έπιασε στον ύπνο», σκοράροντας δύο γρήγορα γκολ στο πρώτο ημίχρονο, με τους Αγκιέι (14’), Μπρουκ (22’). Και παρόλο που πίεσε αρκετά στο δεύτερο ημίχρονο και μείωσε με τον Ρόντνεϊ στο 69ο λεπτό δεν κατάφερε να ισοφαρίσει.

Η Ρότσντεϊλ ξεκίνησε επίσης άσχημα τη σεζόν, αφού έχασε με 1-2 εντός έδρας από την Κρου στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος. Και αν προσθέσουμε και το τελευταίο της φιλικό, που έγινε πάλι στην έδρα της, έχει δύο συνεχόμενες ήττες.

Βέβαια αυτό που μπορεί να κοστίσει στην ομάδα περισσότερο από την ήττα είναι τα καπνογόνα και κάποια πυροτεχνήματα που άναψαν οι οπαδοί της, με το πρόστιμο που αναμένεται να της επιβληθεί να είναι αρκετά «βαρύ».

Ο προπονητής της, Ρόμπι Στοκντέιλ, είπε πώς ξέρει καλά αρκετούς από τους παίκτες των αντιπάλων σήμερα και περιμένει ένα αρκετά δύσκολο παιχνίδι, αφού αντιμετωπίζουν μία από τις ομάδες που υποβιβάστηκε και δεν άλλαξε και πολύ το ρόστερ της. Επίσης παραδέχθηκε πώς αρκετοί από τους παίκτες του έχουν κάποιες ενοχλήσεις, χωρίς να αναφέρει ποιοι, περνώντας από τεστ ετοιμότητας πριν ξεκινήσουν το ταξίδι για τον σημερινό αγώνα.

Σίγουρα πάντως θα λείψουν ο μέσος Κεόχαν που θα μείνει καιρό εκτός αγωνιστικής δράσης, αλλά και ο επιθετικός Κάμπελ που είναι σε στάδιο αποθεραπείας.