*Αγώνας εξ αναβολής

*Στον πρώτο γύρο: Κρου – Τζίλιγχαμ 1-1

*Η Τζίλιγχαμ έχει τέσσερις σερί νίκες στο γήπεδό της απέναντι στην Κρου

ΤΖΙΛΙΓΧΑΜ

Προηγούμενο ματς: Η Τζίλιγχαμ έχασε 2-0 εκτός έδρας από την Γουόλσολ, με το πρώτο τέρμα να το δέχεται στο 50’ από τον Χάτσινσον, έπειτα από ένα πρώτο ημίχρονο με φάσεις και για τις δύο πλευρές. Και το δεύτερο ήρθε στο έκτο λεπτό των καθυστερήσεων από τον Γουίλκινσον.

Η Τζίλιγχαμ έχασε με 2-0 εκτός έδρας από την Γουόλσολ, πρώτη της ήττα έπειτα από τρεις αγώνες στους οποίους δεν είχε δεχθεί καν γκολ! Πάντως κέρδισε το πιο πρόσφατο παιχνίδι στο γήπεδό της, με πέντε νίκες στα έξι τελευταία που έχει παίξει σε αυτό, έχοντας χάσει μόνο από την Μπράντφορντ.

Συνεχίζει να έχει πάντα τη χειρότερη επίθεση της κατηγορίας της, αλλά παραμένει εκτός ζώνης υποβιβασμού, στην 20η θέση του βαθμολογικού πίνακα, διατηρώντας μία σημαντική απόσταση ασφαλείας από αυτήν, ούσα στο +7 για την ακρίβεια.

Απουσιάζουν λόγω τραυματισμού οι μακροχρόνια τραυματίες γκολκίπερ Μέιναρντ – Μπρούερ και ο επιθετικός Χάριοτ, αλλά και οι πιο πρόσφατα χτυπημένοι μέσοι Λι, Ριβς και οι επιθετικοί Κάσκετ, Γουόκερ, με τους Ριβς, Γουόκερ να μην αναμένεται να παίξουν ξανά φέτος.

Τζίλιγχαμ Στατιστικά

*Εχει πέντε σερί N/G μαζί με under 2,5

*Εχει 18/23 under 2,5 εντός έδρας, 14/17 στο πρωτάθλημα

*Εχει 16/23 N/G εντός έδρας, 13/17 στο πρωτάθλημα

ΚΡΟΥ

Προηγούμενο ματς: Η Κρου έχασε με 1-0 εκτός έδρας από την Νορθάμπτον, με τέρμα του Απέρε στο 23ο λεπτό, σε ένα παιχνίδι που δέχθηκε έντονη πίεση, ενώ αντιθέτως ήταν σχεδόν ακίνδυνη επιθετικά.

Η Κρου ηττήθηκε με 1-0 εκτός έδρας από την Νορθάμπτον, γνωρίζοντας δεύτερη σερί ήττα μακριά από το γήπεδό της, με ίδιο σκορ μάλιστα, αλλά απέναντι σε δύο από τις τρεις πρωτοπόρους του βαθμολογικού πίνακα. Αλλά γενικώς εκτός έδρας είναι χωρίς νίκη εδώ και εννιά αγώνες, αν και έχει πέντε ισοπαλίες σε αυτό το διάστημα.

Είναι σταθερά στο δεύτερο μισό του βαθμολογικού πίνακα, έχει πέσει στην 18η θέση του, αλλά εξακολουθεί να διατηρεί μία σημαντική απόσταση ασφαλείας από τη ζώνη του υποβιβασμού, ούσα στο +11 από αυτήν.

Συνεχίζουν να απουσιάζουν λόγω τραυματισμών, ο επιθετικός Λονγκ και ο αμυντικός Γουίλιαμς, οι μέσοι Φίνιγκαν, Ουάκουε, θα λείψουν και οι διεθνείς Μπιντλ (ΤΕ), Ο’ Ριόρνταν (ΑΜ), Μπρουκ (ΜΕ),  ενώ επιστρέφει από τιμωρία ο αμυντικός ΜακΝτόναλντ, αλλά έχει κάποιες ενοχλήσεις και ίσως λείψει, όπως και ο αμυντικός Ρόμπερτσον.