*NG στα 3/4 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

*Under 2,5 στα 3/4 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

Δείτε τα Προγνωστικά Ιταλίας

ΤΖΕΝΟΑ

Προηγούμενο ματς: Αναδείχθηκε ισόπαλη (1-1 εκτός) με την Μπολόνια. Ο Γκούντμουντσον άνοιξε το σκορ στο 20′, απάντησαν οι γηπεδούχοι με Ντε Σιλβέστρι στο 5ο λεπτό των καθυστερήσεων.

Προηγήθηκε στην πρώτη και μοναδική ευκαιρία που δημιούργησε στην κανονική διάρκεια της αναμέτρησης στο “Renato Dall’ Ara”. Στη συνέχεια η Τζένοα δέχτηκε ισχυρότατη πίεση από την Μπολόνια που πήρε την κατοχή μπάλας, δημιούργησε πολλές ευκαιρίες και, τελικά, ισοφάρισε στο 5ο λεπτό των καθυστερήσεων. Λίγο αργότερα ο Γκούντμουντσον έστειλε την μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι από απευθείας εκτέλεση φάουλ, αγγίζοντας το 2-1 για τους “γκριφόνι”.

Το συγκρότημα του Τζιλαρντίνο διατηρείται αήττητο σε τέσσερις αγωνιστικές (1-3-0), συγκεντρώνοντας 21 βαθμούς καταλαμβάνει τη 12η θέση και βρίσκεται στο -6 από τη σημερινή αντίπαλό του. Την τελευταία φορά που υποδέχτηκε την Τορίνο στο “Luigi Ferraris” πανηγύρισε τη νίκη με 1-0 στις 19 Μαρτίου 2022. Θέση βασικού στην γραμμή κρούσης αναμένεται να πάρει και πάλι ο Ρετέγκι.

Ξεπέρασε την ίωση του ο Στρούτμαν. Παρελθόν έναντι 25 εκ. ευρώ αποτέλεσε ο Ντραγκουσίν (ΑΜ) που μετακόμισε στην Τότεναμ, από την οποία ήρθε δανεικός ο Σπενς (ΑΜ). Με την ίδια μορφή μετακόμισαν Χέφτι (ΑΜ) και Μπότσι (ΑΜ) σε Μονπελιέ και Λενιάνο, αντίστοιχα.

ΤΖΕΝΟΑ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*2-3 γκολ στα τέσσερα τελευταία παιχνίδια της.

*Under 2,5 στα 6/7 τελευταία παιχνίδια της.

Παίξε Νόμιμα στην Novibet (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ | *Ισχύουν Όροι & Προϋποθέσεις

ΤΟΡΙΝΟ

Προηγούμενο ματς: Επικράτησε εντός έδρας (3-0) της Νάπολι. Σκόραραν οι Σανάμπρια (43′), Βλάσιτς (52′) και Μπουοντζόρνο (66′). Με δέκα αγωνίζονταν οι φιλοξενούμενοι από το 50′ λόγω αποβολής του Ματσόκι.

Κρατήθηκε όρθια από την εξ επαφής απόκρουση του Μιλίνκοβιτς-Σάβιτς στο σουτ του Ρασπαντόρι (25′), προτού πάρει το προβάδισμα μετά από στημένη φάση και ψύχραιμο πλασέ του Σανάμπρια, λίγο πριν πέσει η αυλαία του πρώτου ημιχρόνου.

Το έργο της Τορίνο έγινε πολύ πιο εύκολο στο 50′, όταν ο Ματσόκι αποβλήθηκε (σωστά) με απευθείας κόκκινη κάρτα στο ντεμπούτο του με τη Νάπολι. Άμεση επιστροφή στα νικηφόρα αποτελέσματα για την “γκρανάτα” που γνώρισε μία ήττα σε έξι αγωνιστικές από τη Φιορεντίνα (1-0 εκτός) στις 29 Δεκεμβρίου. Δεν σκόραρε στις τρεις τελευταίες εξόδους της κι αγνοεί τη νίκη σε τέσσερις (0-2-2).

Πριν την τελευταία επίσκεψή της στην έδρα της Τζένοα, η Τορίνο πανηγύρισε τέσσερις σερί νίκες με διαφορά γκολ 6-2. “Περιμένουμε μία σκληρή μάχη, θα πρέπει να φτάσουμε σε μία υψηλή απόδοση και να εκμεταλλευτούμε τις ευκαιρίες μας”, είπε ο προπονητής Γιούριτς. Δεν χαλάει το επιθετικό δίδυμο Σαπάτα – Σανάμπρια. Δανεικός στην Τερνάνα δόθηκε ο Ενγκεσάν (ΑΜ).