*12η αγωνιστική

*Over 2,5 στα 5/7 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

*Η Τζένοα πέτυχε 2+ γκολ στα επτά τελευταία εντός έδρας μεταξύ τους παιχνίδια.

ΤΖΕΝΟΑ

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε εκτός έδρας (2-1) από την Κάλιαρι. Σκόραραν οι Βιόλα (48′) και Τζάπα (69′) για τους γηπεδούχους, ισοφάρισε προσωρινά ο Γκούντμουντσον (51′).

Είχε την κορυφαία ευκαιρία σε ένα κακό πρώτο ημίχρονο, με τον Βάσκες να σημαδεύει από πλάγια θέση το οριζόντιο δοκάρι στο 36′. Βρέθηκε πίσω στο σκορ με την έναρξη του δευτέρου, ισοφάρισε άμεσα ο Γκούντμουντσον προτού γίνει το 2-1 μετά από φάση διαρκείας. Η Τζένοα έχασε δύο τεράστιες ευκαιρίες στο 90′ με Ντραγκούσιν και στο 2ο λεπτό των καθυστερήσεων με Πούσκας για να αποσπάσει τον βαθμό της ισοπαλίας στην έδρα της Κάλιαρι.

Επέστρεψε άμεσα στα αρνητικά αποτελέσματα γνωρίζοντας τρίτη ήττα σε τέσσερις αγωνιστικές, διάστημα στο οποίο επικράτησε της Σαλερνιτάνα (1-0 εντός) στις 27 Οκτωβρίου. Στο “Luigi Ferraris” έχει απολογισμό 2-1-1 σε τέσσερις αγωνιστικές: Κράτησε στο 2-2 τη Νάπολι και κέρδισε τη Ρόμα (4-1). “Πρέπει να μετατρέψουμε το θυμό για την ήττα στη Σαρδηνία σε θετική ενέργεια”, υπογράμμισε χαρακτηριστικά ο προπονητής Τζιλαρντίνο. Παραμένει τραυματίας ο Ρετέγκι, θα τον αντικαταστήσει ένας εκ των Στρούτμαν – Εκουμπάν. Εξέτισε κι επιστρέφει ο Μπάνι.

ΤΖΕΝΟΑ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Under 2,5 στα 4/5 τελευταία παιχνίδια της.

*2-3 γκολ στα 3/4 τελευταία παιχνίδια της.

Παίξε Νόμιμα στην Novibet (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ | *Ισχύουν Όροι & Προϋποθέσεις

ΕΛΛΑΣ ΒΕΡΟΝΑ

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε εντός έδρας (3-1) από τη Μόντσα. Ντοπιέτα πέτυχε ο Κολόμπο (41′, 73′), το 3-0 έκανε ο Καλντιρόλα (84′). Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Φολορούνσο στο 86′.

Δύο στιγμές μπορούσαν να αλλάξουν τη ροή της αναμέτρησης με τη Μόντσα για την Ελλάς Βερόνα: Η πρώτη στο 32′ όταν ο Ντούντα με πανέμορφο σουτ τράνταξε το οριζόντιο δοκάρι των φιλοξενούμενων και η δεύτερη στο 46′, όταν ο Μπονατσόλι αστοχεί ουσιαστικά προ κενής εστίας για να ισοφαρίσει σε 1-1. Το συγκρότημα του Μπαρόνι γνώρισε την πέμπτη σερί ήττα σε πρωτάθλημα και Κύπελλο Ιταλίας κι αγνοεί τη νίκη από τις 26 Αυγούστου (0-2-8), όταν επικράτησε της Ρόμα στο “Marc Antonio Bentegodi” (2-1).

“Είμαστε θυμωμένοι με τους εαυτούς μας, πρέπει να δώσουμε το κάτι παραπάνω”, ανέφερε χαρακτηριστικά ο προπονητής των “τζιαλομπλού” που παραμένουν αήττητοι σε τέσσερις αναμετρήσεις με την Τζένοα (1-3-0). Στις δύο τελευταίες επισκέψεις τους στο “Luigi Ferraris” αναδείχθηκαν ισόπαλοι: Τον Φεβρουάριο (2-2) και τον Σεπτέμβριο του 2021 (3-3). Πλήγμα αποτελούν οι τραυματισμοί των Νταβίντοβιτς και Λάζοβιτς, θέση βασικού διεκδικεί ο Σούσλοβ.