*1η αγωνιστική στη φάση των ομίλων

*Οι δύο ομάδες συμμετέχουν στον 1ο όμιλο μαζί με τις Γιουνγκ Μπόις και Ρόμα. Από κάθε όμιλο προκρίνονται οι δύο πρώτες ομάδες.

*Θα υπάρχει παρουσία οπαδών στις εξέδρες του γηπέδου.

*Η ΤΣΣΚΑ Σόφιας έχει σκοράρει στο δεύτερο ημίχρονο των 16 τελευταίων της αγώνων, αλλά και στο δεύτερο ημίχρονο των εννιά πιο πρόσφατων εντός έδρας αγώνων της.

*Η ΤΣΣΚΑ Σόφιας έχει δεχθεί πρώτη γκολ στα τέσσερα τελευταία παιχνίδια της,.

*Η Κλουζ έχει σκοράρει στο δεύτερο ημίχρονο στα εφτά τελευταία εκτός έδρας παιχνίδια της.

ΤΣΣΚΑ Σόφιας – Κλουζ στην Tipbet
Tipbet λογότυπο

ΤΣΣΚΑ ΣΟΦΙΑΣ ΑΝΑΛΥΣΗ

Η ΤΣΣΚΑ Σόφιας αναδείχθηκε ισόπαλη 1-1 εντός έδρας με την Μπέροε, δεύτερη συνεχόμενη ισοπαλία στο πρωτάθλημα, εκεί που έχει πέντε συνολικά, τις περισσότερες από κάθε άλλη ομάδα! Είναι στην τέταρτη θέση του βαθμολογικού πίνακα, στο -5 από την κορυφή, ενώ ειδικά στο γήπεδό της, παραμένει αήττητη στη νέα σεζόν, με τέσσερις νίκες στα εφτά παιχνίδια που έχει δώσει εκεί ως τώρα.

Ο προπονητής της, Στάμεν Μπέλτσεφ, ξεκαθάρισε πως στόχος τους είναι να υποχρεώσουν την αντίπαλο τους να προσαρμοστεί στο δικό τους παιχνίδι και να μην συμβεί το αντίθετο. Και θα προσπαθήσουν να πιέσουν ψηλά για να μεταφέρουν τον αγώνα στο μισό της αντιπάλου τους. Οσον αφορά στο αν θέλει ένα γρήγορο γκολ, απάντησε πως θα ήθελε αν γίνεται να βάλουν και δύο γρήγορα τέρματα για να νιώθει πιο άνετα! Από εκεί και πέρα είπε πώς έχει στο μυαλό του πάνω κάτω την ενδεκάδα της ομάδας του, αν και δεν αποκάλυψε κάτι, πέραν του ότι προβληματίζεται για μία – δύο θέσεις.

Δεν έχει κάποιο σημαντικό πρόβλημα απουσιών.

Προηγούμενο παιχνίδι: Η ΤΣΣΚΑ Σόφιας έφερε 1-1 εντός έδρας με την Μπέροε, σε ένα παιχνίδι που βρέθηκε πίσω στο σκορ από τέρμα του Μακούτα στο 48’, πριν ισοφαρίσει με τον Αντόφ στο 54’.

ΤΣΣΚΑ Σόφιας Στατιστικά

*Εχει έξι σερί G/G (δες το στην Tipbet)

*Εχει 5/7 G/G εντός έδρας τη νέα σεζόν, τα τέσσερα μαζί με over 2,5.

Παίξε Νόμιμα στην Tipbet | 21+ (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

ΚΛΟΥΖ ΑΝΑΛΥΣΗ

Η Κλουζ επικράτησε και της Μποτοτσάνι με 2-1 εντός έδρας, συνεχίζοντας το αήττητο σερί της στη νέα σεζόν, έχοντας εφτά νίκες και τέσσερις ισοπαλίες! Βέβαια αυτά τα Χ της έχουν στοιχίσει στο πρωτάθλημα, αφήνοντας την στο -6 από την κορυφή και την πρωτοπόρο Ουνιβερσιτάτεα που έχει κάνει το εφτά στα εφτά έπειτα από ισάριθμες αγωνιστικές, ενώ της στοίχισαν και την πρόκριση στο Τσάμπιονς Λιγκ, εκεί που αποκλείστηκε στα πέναλτι από την Ντιναμό Ζάγκρεμπ εντός έδρας!

Ο τεχνικός της, Νταν Πετρέσκου, παραδέχθηκε πώς συνάντησε δυσκολίες στην ενίσχυση της ομάδας του, αφού δεν μπορούν να αγοράσουν κάποιους παίκτες και περιμένουν να δουν ποιοι θα είναι ελεύθεροι. Και όσον αφορά στο σημερινό παιχνίδι, είπε πώς όλες οι αναμετρήσεις στον όμιλο είναι δύσκολες, πόσο μάλλον απέναντι σε μία αντίπαλο που έκανε πολλές μεταγραφές, παίρνοντας πολλούς και από ομάδες μεγαλύτερων πρωταθλημάτων.

Ούτε και αυτή έχει κάποιο σημαντικό πρόβλημα απουσιών.

Προηγούμενο παιχνίδι: Η Κλουζ κέρδισε 2-1 εντός έδρας την Μποτοσάνι, χάρη σε τέρμα του Πάουλο Βινίσιους στο 76ο λεπτό, ενώ νωρίτερα είχε προηγηθεί με τον Ντεμπελιούχ στο 15’, πριν ισοφαριστεί από τον Φίλι στο 26’.