*13η αγωνιστική

*Η Τσόρλεϊ δεν έχει χάσει σε επίσημο παιχνίδι από την Μπάροου εντός έδρας, φέρνοντας ισοπαλία με 0-0 όταν έπαιξαν πριν λίγα χρόνια στο ίδιο πρωτάθλημα, ενώ την έχει κερδίσει πέρυσι στο κύπελλο με 3-2.

Τσόρλεϊ – Μπάροου στην Betshop | +21

Δείτε τα Προγνωστικά Αγγλίας

ΤΣΟΡΛΕΪ ΑΝΑΛΥΣΗ

Η Τσόρλεϊ απέφυγε την ήττα κόντρα στην πρωτοπόρο Γουόκινγκ, φέρνοντας τελικά 1-1, σε έναν αγώνα που προηγήθηκε μόλις στο όγδοο λεπτό με τον Χολρόιντ, αλλά ισοφαρίστηκε στο 22’ με τον Τάρπεϊ. Αυτό ήταν το τρίτο σερί παιχνίδι που δεν χάνει, αλλά παραμένει εντός ζώνης υποβιβασμού, χωρίς να είναι σε απόσταση βολής από τις θέσεις παραμονής, ούσα στο -4 από αυτές. Διαθέτει τη χειρότερη επίθεση του πρωταθλήματος, μαζί με άλλες δύο ομάδες, ενώ έχει και τις περισσότερες ισοπαλίες ως τώρα στην κατηγορία, μαζί με τη Σάτον.

Τραυματίες και απόντες είναι οι Ούργουιν (ΤΕ), Αλμοντ (ΕΠ) που έχασαν και τα προηγούμενα παιχνίδια της ομάδας τους.

Προηγούμενο παιχνίδι: Η Τσόρλεϊ έφερε 1-1 εντός έδρας με την Γουόκινγκ για το πρωτάθλημα.

Τσόρλεϊ Στατιστικά

*Οι τέσσερις τελευταίοι αγώνες της είχαν 2-3 γκολ.

*Εχει δύο συνεχόμενα 1-1.

ΜΠΑΡΟΟΥ ΑΝΑΛΥΣΗ

Η Μπάροου πέρασε άνετα με 0-3 από την έδρα της Εμπσφλιτ, ανοίγοντας το σκορ στο όγδοο λεπτό με τον Ρούνεϊ, ενώ πέτυχε δύο ακόμη γκολ στο δεύτερο ημίχρονο με τον Κουίγκλεϊ (46’, 70’). Αυτή ήταν η τρίτη της συνεχόμενη νίκη, ανεβαίνοντας στο πρώτο μισό του βαθμολογικού πίνακα, σε απόσταση βολής από την πρώτη επτάδα και τις θέσεις που οδηγούν στα πλέι οφς, στο -3 για την ακρίβεια.

Ο προπονητής της, Ιαν Εβατ, ήταν πολύ ικανοποιημένος από την τελευταία νίκη της ομάδας του, λέγοντας ταυτόχρονα πως θέλει οι παίκτες του να γνωρίζουν ότι η πόρτα του είναι πάντα ανοιχτή γι’ αυτούς, ανεξαρτήτως του προβλήματος που αντιμετωπίζουν. Αλλωστε τους βλέπει ως ανθρώπους και προσωπικότητες και όχι απλά σαν ποδοσφαιριστές. Και είναι διατεθειμένος να τους βοηθήσει με όποιον τρόπο και αν επιθυμούν και οι ίδιοι.

Τιμωρημένος είναι ο Τζέισον Τέιλορ που εκτίει ποινή μίας αγωνιστικής επειδή συμπλήρωσε κίτρινες κάρτες.

Προηγούμενο παιχνίδι: Η Μπάροου κέρδισε 0-3 εκτός έδρας την Εμπσφλιτ Γιουνάιτεντ για το πρωτάθλημα.