* 22η αγωνιστική

* Στον πρώτο γύρο: Μπάρι – Τσεζένα 3-0

* Σημειώθηκε under 2,5 στα τρία τελευταία παιχνίδια της Τσεζένα για το πρωτάθλημα.

* Σημειώθηκε NG στα τρία από τα τέσσερα τελευταία παιχνίδια της Μπάρι για το πρωτάθλημα.

* Σημειώθηκε over 2,5 στα έξι από τα επτά τελευταία εκτός έδρας παιχνίδια της Μπάρι για το πρωτάθλημα.

ΤΣΕΖΕΝΑ

Μετά από πέντε αγωνιστικές, στις οποίες σημείωσε δύο νίκες και τρεις ισοπαλίες, η Τσεζένα επέστρεψε στα αρνητικά αποτελέσματα πριν τη χειμερινή διακοπή του πρωταθλήματος, γνωρίζοντας την εκτός έδρας ήττα με 1-0 από την Κρεμονέζε. Το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης σημείωσε στο δεύτερο ημίχρονο, και πιο συγκεκριμένα στο 77’ ο Παουλίνιο. Αξίζει να σημειώσουμε πως οι φιλοξενούμενοι ολοκλήρωσαν με δέκα ποδοσφαιριστές, λόγω της αποβολής του Κασιόνε στο έκτο λεπτό των καθυστερήσεων.

Στις επτά τελευταίες εντός έδρας αναμετρήσεις που έδωσαν οι «μπιανκονέρι» για την ίδια διοργάνωση σημείωσαν τρεις νίκες και τέσσερις ισοπαλίες. Στις τέσσερις σημειώθηκαν περισσότερα από δύο γκολ, ενώ στις πέντε σημειώθηκε GG. Με τη μορφή δανεισμού από την Αταλάντα απέκτησε ο σύλλογος μέχρι το καλοκαίρι τους Εμανουέλο (ΜΕ) και Σουάγκερ (ΑΜ). Παράλληλα, πωλήθηκε έναντι 500.000 ευρώ στη Φροζινόνε ο Κονέ (ΜΕ). «Για εμάς ξεκινάει ένα νέο πρωτάθλημα», υπογράμμισε μεταξύ άλλων ο προπονητής της Τσεζένα, Φαμπρίτσιο Καστόρι.

Προηγούμενο ματς: Η Τσεζένα γνώρισε την εκτός έδρας ήττα με 1-0 από την Κρεμονέζε για το πρωτάθλημα.

Στατιστικό: Η Τσεζένα παραμένει αήττητη στα επτά τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της για το πρωτάθλημα (δες το στην Goalbet)

Το Τσεζένα – Μπάρι παίζει στην Goalbet
goalbet-logo

Δείτε τα Προγνωστικά Ιταλίας (Κλικ Εδώ)

ΜΠΑΡΙ

Πέντε βαθμούς κατάφερε να συγκεντρώσει η Μπάρι στις τρεις τελευταίες αγωνιστικές που έδωσε για το πρωτάθλημα. Πιο συγκεκριμένα, το συγκρότημα του Γκρόσο επικράτησε της Περούτζια (3-1 εκτός έδρας), ενώ στη συνέχεια μοιράστηκε από ένα βαθμό με τις Πάρμα (0-0 εντός έδρας) και Κάρπι (0-0 εκτός έδρας). Στις πέντε τελευταίες εκτός έδρας αναμετρήσεις που έδωσαν οι «πετεινοί» για την ίδια διοργάνωση σημείωσαν δύο νίκες, δύο ισοπαλίες και μόλις μία ήττα. Στις τέσσερις σημειώθηκαν περισσότερα από δύο γκολ, ενώ παράλληλα σημειώθηκε GG.

Τα μετόπισθέν της ενίσχυσε η Μπάρι με την απόκτηση του Άλαν Εμπερέρ (ΑΜ) με τη μορφή δανεισμού από τη Φότζια έναντι 300.000 ευρώ. Με τον ίδιο τρόπο μετακόμισε ο Οικονόμου (ΑΜ) από την Μπολόνια. Ελεύθεροι ήρθαν ο Μπάλκοβετς (ΑΜ) από την Ντομζάλε και ο Χέντερσον (ΜΕ) από τη Σέλτικ. Παρελθόν αποτέλεσαν οι Τονούτσι (ΑΜ) και Ράφαελ Μαρτίνιο (ΜΕ). Η τελευταία εκτός έδρας νίκη της επί της Τσεζένα χρονολογείται στις 15 Νοεμβρίου του 2015 (2-0).

Προηγούμενο ματς: Χωρίς γκολ ολοκληρώθηκε η αναμέτρηση της Κάρπι με την Μπάρι στην έδρα της πρώτης για το πρωτάθλημα.

Στατιστικό: Η Μπάρι αγνοεί τη νίκη στα 27 από τα 30 τελευταία εκτός έδρας παιχνίδια της για το πρωτάθλημα.