ΤΣΕΧΙΑ U21 - ΙΣΛΑΝΔΙΑ U21 Προγνωστικά

Πλέι οφ για την πρόκριση στην τελική φάση του Euro U21 που θα διεξαχθεί το 2023 στα γήπεδα της Γεωργίας και της Ρουμανίας

*Αγώνας ρεβάνς. Δεν ισχύει ο κανόνας του εκτός έδρας γκολ. Σε περίπτωση ισοπαλίας στο συνολικό σκορ ακολουθεί παράταση και αν χρειαστεί, η διαδικασία των πέναλτι.

*Α’ ματς: Ισλανδία U21 – Τσεχία U21 1-2.

ΤΣΕΧΙΑ U21 ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Επικράτησε με 1-2 της Ισλανδίας, στον πρώτο αγώνα μεταξύ των δύο ομάδων για τα πλέι οφ. Σε ένα μέτριο ποιοτικά 1ο ημίχρονο, έμεινε πίσω στο σκορ στο 26′, αλλά έβγαλε άμεσα αντίδραση, κάνοντας το 1-1 στο 33′. Οι Ισλανδοί προσπάθησαν να χαλάσουν το παιχνίδι της, κάνοντας το ένα φάουλ μετά το άλλο. Η Τσεχία, ωστόσο, κατάφερε να δημιουργήσει αρκετές καλές ευκαιρίες και σε μία από αυτές πήρε τη νίκη, με το τελικό 1-2 να διαμορφώνεται στο 70ο λεπτό της αναμέτρησης.

Δεύτερη συνεχόμενη νίκη για την Τσεχία μετά το 7-0 επί της αδύναμης Ανδόρας, στον προκριματικό της όμιλο. Ο τεχνητός χλοοτάπητας στην Ισλανδία φάνηκε να τη δυσκολεύει, με τον κόουτς Σουτσοπάρεκ να δηλώνει πως όλοι χαίρονται που θα αγωνιστούν σήμερα σε φυσικό χορτάρι. Έχει το πάνω χέρι για την πρόκριση, με την εστία της να μην έχει παραβιαστεί στα 6 από τα τελευταία 10 επίσημα παιχνίδια της.

Εκτός παραμένει ο Σβαντσάρα.

Τσεχία U21 Στατιστικά

*4 συνεχόμενα over2.5 γκολ.

*N/g στα 3/5 τελευταία παιχνίδια της.

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten | 21+ (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 2109237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ

ΙΣΛΑΝΔΙΑ U21 ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε με 1-2 από την Τσεχία, στον πρώτο αγώνα μεταξύ των δύο ομάδων για τα πλέι οφ. Εκμεταλλευόμενη την άνεση της πάνω στο συνθετικό χλοοτάπητα, πήρε το προβάδισμα στο 26ο λεπτό, αλλά όχι για πολύ, με τους Τσέχους να κάνουν το 1-1 στο 33′. Παθητικός ο ρόλος της στο β’ μέρος, δέχτηκε ασφυκτική πίεση από τους αντιπάλους της, με την άμυνα της να μην αντέχει και το τελικό 1-2 να διαμορφώνεται στο 70ο λεπτό της αναμέτρησης.

Πρώτη ήττα για την Ιρλανδία μετά από πέντε αγώνες, που αγνοεί τη νίκη σε 4 αναμετρήσεις απέναντι στη σημερινή της αντίπαλο (0-1-3). Το έργο της αναμένεται να είναι δύσκολο, σε μία πολύ δυνατή έδρα, με τον κόουτς Γιόνασον να έχει να αντιμετωπίσει πληθώρα απουσιών.

Εκτός για διαφορετικούς λόγους οι Βαλγκέιρσον και Πόρχαλντσον. Τιμωρημένος ο Μάγκνουσον.