*2η αγωνιστική

*H Τσέστερφιλντ έχει να χάσει από την Ολντερσοτ από το 2010, όταν ηττήθηκε με 0-1 εντός έδρας. Από τότε έχουν παίξει 12 αγώνες, ανεξαρτήτως έδρας, κερδίζοντας τους εφτά, αλλά από τις πέντε ισοπαλίες, τις τέσσερις τις έχει φέρει στην έδρα της!

ΤΣΕΣΤΕΡΦΙΛΝΤ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Η Τσέστερφιλντ έφερε 2-2 εκτός έδρας με την Ντόρκινγκ, αν και προηγήθηκε 0-2, με τέρματα του Ασάντε (18’), Ντόμπρα (41’), παίζοντας με 10 παίκτες και με τερματοφύλακα έναν μέσο, μετά την αποβολή του γκολκίπερ της στο 28ο λεπτό! Αλλά δέχθηκε την ισοφάριση με δύο τέρματα μέσα σε 10 λεπτά, από τους ΜακΣέιν (67’), Μουρ (77’), ενώ κινδύνευσε ακόμη και με ήττα.

Η Τσέστερφιλντ «αυτοκτόνησε» αγωνιστικά, αφού αναδείχθηκε ισόπαλη 2-2 εκτός έδρας με την νεοφώτιστη Ντόρκινγκ, αν και προηγήθηκε με 0-2, αλλά ουσιαστικά πλήρωσε την αποβολή ποδοσφαιριστή της και μάλιστα του τερματοφύλακα της, σε συνδυασμό με την απόφαση του προπονητή της να μην έχει αναπληρωματικό γκολκίπερ στην αποστολή! Και παίζοντας με έναν μέσο ως τερματοφύλακα για περίπου 60 λεπτά, μάλλον ικανοποιημένη πρέπει να αισθάνεται που δεν έχασε!

Πάντως ο προπονητής της, Πολ Κουκ, ξεκαθάρισε πώς θα συνεχίσει να μην έχει αναπληρωματικό τερματοφύλακα στην αποστολή, όσο μπορούν να έχουν μόλις πέντε παίκτες στον πάγκο οι ομάδες.

Ακόμη πάντως δεν έχει ηττηθεί, αφού στα φιλικά που έπαιξε την περίοδο προετοιμασίας είχε μόνο νίκες, έστω και κυρίως επί ομάδων χαμηλότερων κατηγοριών, πέραν μίας νίκης επί της Μπράντφορντ.

Τιμωρημένος είναι ο τερματοφύλακας Κοβολάν που αποβλήθηκε την πρώτη αγωνιστική, ενώ απουσιάζουν λόγω τραυματισμών οι Ογιελέκε (ΜΕ), Ρόου (ΕΠ), Μίλερ (ΑΜ), Κούπερ (ΜΕ) που έχασαν και την πρεμιέρα.

Τσέστερφιλντ Στατιστικά

*Εχει 3/4 N/G στα φιλικά και το μοναδικό επίσημο παιχνίδι της

*Εχει 3/4 αγώνες με 2-3 γκολ στα φιλικά και το μοναδικό επίσημο παιχνίδι της

ΟΛΝΤΕΡΣΟΤ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Η Ολντερσοτ έχασε άνετα με 1-4 εντός έδρας από την Σόλιχαλ Μουρς, παρόλο που ισοφάρισε προσωρινά με τον Εφιόνγκ στο 27’ το τέρμα που είχε δεχθεί από τον Σμπάρα στο 15’. Δεν είχε απάντηση στα επόμενα τρία γκολ που «έφαγε», από τους Χάουι (31’), Ντάλας (47’), Κόκερ (68’).

Η Ολντερσοτ για μία ακόμη σεζόν ξεκίνησε πάρα πολύ άσχημα το πρωτάθλημα, αφού ηττήθηκε με 1-4 εντός έδρας από την Σόλιχαλ Μουρς, αν και προσωρινά κατάφερε να ισοφαρίσει, όμως η χαρά της κράτησε για πολύ λίγο.

Αυτή ήταν η πρώτη της ήττα, μετά από μία περίοδο προετοιμασίας με πέντε φιλικά παιχνίδια στα οποία δεν είχε χάσει, αλλά ουσιαστικά φάνηκε ο λόγος που επέλεξε να παίζει μόνο με ομάδες χαμηλότερων κατηγοριών.

O τεχνικός της, Μαρκ Μόλεσλεϊ, είπε πώς το ποδόσφαιρο παίζεται για να κερδίζεις, επομένως πρέπει να βρουν τρόπο να παίρνουν νίκες.