ΤΣΕΣΤΕΡΦΙΛΝΤ - ΝΤΑΓΚΕΝΑΜ ΡΕΝΤ Προγνωστικά

*13η αγωνιστική

*Από τα οκτώ παιχνίδια τους στο παρελθόν σε αυτό το γήπεδο, τα πέντε έχουν λήξει ισόπαλα.

ΤΣΕΣΤΕΡΦΙΛΝΤ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς:  Η Τσέστερφιλντ έχασε 1-2 εντός έδρας από την Μέιντενχεντ και μάλιστα μείωσε απλά στις καθυστερήσεις με τον Γουίλιαμς, έχοντας βρεθεί πίσω στο σκορ από τέρμα του Αρθουρ στο 45’, ενώ ο Ναθάνιελ – Τζορτζ στο 50’ την έβαλε πίσω με δύο γκολ διαφορά.

Η Τσέστερφιλντ ηττήθηκε 1-2 εντός έδρας από την Μέιντενχεντ, γνωρίζοντας την πρώτη της φετινή ήττα στο πρωτάθλημα, σε ένα παιχνίδι που παρουσιάστηκε κατώτερη των περιστάσεων, ενώ αυτή ήταν η πρώτη της φετινή απώλεια στο γήπεδό της, έπειτα από τέσσερις συνεχόμενες νίκες σε αυτό.

Μετά από καιρό «έπεσε» από την κορυφή του βαθμολογικού πίνακα, στην 3η θέση του, στο -2 από την πρωτοπόρο Ρέξαμ, ενώ είναι πλέον στο +5 από την όγδοη θέση που δεν εξασφαλίζει συμμετοχή στα πλέι οφς για την άνοδο.

Εκτός του τραυματία μέσου Ογιελέκε, αμφίβολη είναι η συμμετοχή του επιθετικού Ντόμπρα που έχει ακόμη κάποιες ενοχλήσεις.

Τσέστερφιλντ Στατιστικά

*Εχει τέσσερα σερί G/G, 8/11 στη σεζόν, 3/5 εντός έδρας

*Εχει τέσσερα συνεχόμενα over 2,5, 8/11 στη σεζόν, 3/5 εντός έδρας

ΝΤΑΓΚΕΝΑΜ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Η Ντάγκεναμ έχασε 5-1 εκτός έδρας από την Ντόρκινγκ, με τα δύο γκολ να τα δέχεται στο πρώτο ημίχρονο από τον ΜακΣέιν (27’, 33’), ενώ στην εκπνοή του ημιχρόνου έμεινε με παίκτη λιγότερο. Και δέχθηκε τρία τέρματα ακόμη στο δεύτερο μισό του αγώνα, από τους Μπόουερμαν (49’), Μέκι (54’), Σίγκερ (58’), καταφέρνοντας απλά να μειώσει με αυτογκόλ του Λίνκολν στο 82’.

Η Ντάγκεναμ ηττήθηκε με το πολύ «βαρύ» 5-1 εκτός έδρας από την Ντόρκινγκ, πληρώνοντας εν πολλοίς την αποβολή ποδοσφαιριστή της σχετικά νωρίς. Αυτή ήταν η πρώτη της ήττα έπειτα από δύο συνεχόμενες νίκες, αλλά ήταν η τέταρτη συνολικά και τρίτη σερί μακριά από την έδρα της, όπου ακόμη δεν έχει πετύχει νίκη στο πρωτάθλημα.

Υποχώρησε πλέον στο δεύτερο μισό του βαθμολογικού πίνακα, στην 13η θέση του για την ακρίβεια, απέχοντας πλέον τους ίδιους βαθμούς, πέντε συγκεκριμένα, από την πρώτη επτάδα και τις θέσεις που οδηγούν στα πλέι οφς για την άνοδο και από την ζώνη του υποβιβασμού. Και διαθέτει την χειρότερη άμυνα της κατηγορίας.

Και αυξάνονται οι φωνές οπαδών της που ζητούν αλλαγή τεχνικής ηγεσίας και απομάκρυνση του Ντάριλ ΜακΜάχον.

Εκτός των μακροχρόνια τραυματιών Μπαλάντα (ΕΠ), Σόντερς (ΜΕ), πιο πρόσφατα χτύπησαν και λείπουν οι αμυντικοί Λόνγκε – Κινγκ, Ζούμα και τιμωρημένος είναι ο επιθετικός Γουόκερ.