3η αγωνιστική

*Η μοναδική φορά που αναμετρήθηκαν στο παρελθόν οι δυο ομάδες, ήταν το 2014 για το FA Cup, με την Τσέστερφιλντ να επικρατεί με 0-6 στην έδρα της Μπρέιντρι.

ΤΣΕΣΤΕΡΦΙΛΝΤ

Ιδανικό ξεκίνημα για την Τσέστερφιλντ στις υποχρεώσεις για τη σεζόν. Την Τρίτη, η ομάδα του Μάρτιν Άλεν φιλοξένησε την Όλντερσοτ, κόντρα στην οποία πήρε τη νίκη με σκορ 3-0. Το σκορ για τους γηπεδούχους άνοιξε στο 10′ ο Κάρτερ, ενώ ο ίδιος διπλασίασε και τα τέρματα τους στο 40ο λεπτό. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε οκτώ λεπτά πριν το φινάλε ο Φόρτιουν, με πέναλτι.

Έκανε έτσι το 2×2 στο φετινό πρωτάθλημα, μετά και τη νίκη της πρεμιέρας κόντρα στην Έμπσφλιτ Γιουνάιτεντ (0-1 εκτός). “Διαθέτουμε παίκτες που μπορούν να πάνε και να παίξουν σε μια νικηφόρα ομάδα. Είναι ένα καλό σύνολο παικτών, που είναι ένα εντός και εκτός γηπέδου”, δήλωσε ενόψει της σημερινής αναμέτρησης ο Άλεν. Δεν έχουν αναφερθεί τυχόν απουσίες.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη 3-0 επί της Όλντερσοτ για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: N/G τα τέσσερα τελευταία επίσημα παιχνίδια. (δες το στην Betshop)

Το Τσέστερφιλντ – Μπρέιντρι Τάουν παίζει στην Betshop

ΜΠΡΕΪΝΤΡΙ ΤΑΟΥΝ

Σε αντίθεση με τη σημερινή της αντίπαλο, η Μπρέιντρι Τάουν δεν έχει πανηγυρίσει ακόμη κάποιο τρίποντο. Την Τρίτη, η ομάδα του Μπράντλεϊ Κούιντον φιλοξενήθηκε από τη Μπαρνέτ, με την οποία μοιράστηκε από ένα βαθμό, μετά και το μεταξύ τους 1-1. Παρότι ευτύχησε να πάρει το προβάδισμα με το αυτογκόλ του Τέιλορ στο 35′, εν τέλει δέχθηκε την ισοφάριση λίγο μετά τη συμπλήρωση μιας ώρας αγώνα.

Αυτός ήταν και ο πρώτος φετινός βαθμός της, μετά και την ήττα της πρεμιέρας από τη Χάλιφαξ (0-2 εντός). Πλέον, έχει επικρατήσει μια φορά στα δέκα τελευταία ματς πρωταθλήματος (1-1-8), ενώ αγνοεί το διπλό στις έξι τελευταίες εξόδους της, όπου και μετράει δυο ισοπαλίες και τέσσερις ήττες. Εξέτισε την τιμωρία του ο Νέιθαν ΜακΝτόναλντ (ΤΕ 0/0), σε αντίθεση με τον Μπίλι Κρουκ (ΜΕ 0/0) που χρωστάει ακόμη.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία 1-1 με τη Μπαρνέτ για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: Under 2.5 τα τέσσερα τελευταία παιχνίδια στο Πρωτάθλημα.