41η αγωνιστική

*Στον πρώτο γύρο: Μπόρεχαμ Γουντ – Τσέστερφιλντ 0-2

*4/5 αγώνες με 2-3 γκολ στα τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

ΤΣΕΣΤΕΡΦΙΛΝΤ

Προηγούμενο ματς: Η Τσέστερφιλντ έχασε 4-2 εκτός έδρας από την Χάλιφαξ, αν και σκόραρε πρώτη και τελευταία! Άνοιξε το σκορ με τον Γκριγκ στο 32’, αλλά ισοφαρίστηκε από τον Χάρκερ στο 33’ και με τον ίδιο παίκτη να σκοράρει στο 40’ βρέθηκε να χάνει. Και δέχθηκε δύο τέρματα ακόμη από τους Ολουγουαμπόρι στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου και από τον Κόσγκρεϊβ (66’), μειώνοντας απλά στο τελικό σκορ με τον Μπέρι στο 78’.

Η Τσέστερφιλντ ηττήθηκε με 4-2 εκτός έδρας από την Χάλιφαξ, έχοντας ξεχάσει πότε ήταν η τελευταία φορά που είχε ηττηθεί στο πρωτάθλημα!

Γενικώς βγάζει μία σχετική χαλαρότητα, δικαιολογημένη, δεδομένου πως είναι πάντα πρωτοπόρος, με την καλύτερη επίθεση της κατηγορίας, στο +21 από την δεύτερη θέση και χρειάζεται ένα βαθμό απόψε για να εξασφαλίσει την άνοδο και μαθηματικά.

Στο πρωτάθλημα πάντως σε όλη τη σεζόν έχει μόλις έξι ήττες και 29 νίκες σε 39 παιχνίδια μέχρι στιγμής.

Τσέστερφιλντ Στατιστικά

*10/12 over 2,5 στα τελευταία παιχνίδια της

*9/11 G/G στα τελευταία της παιχνίδια.

ΜΠΟΡΕΧΑΜ ΓΟΥΝΤ

Προηγούμενο ματς: Η Μπόρεχαμ Γουντ έχασε 0-1 εντός έδρας από την Όλτρινχαμ, κυρίως λόγω της αποβολής παίκτη της στο 57’. Ως εκείνο το σημείο ήταν καλύτερη και πιο επιθετική, μετά υποχώρησε και το πλήρωσε με γκολ που δέχθηκε από τον Κον-Κλαρκ στο 72’.

Η Μπόρεχαμ Γουντ έχασε 0-1 εντός έδρας από την Όλτρινχαμ, με αυτή να είναι η πέμπτη της ήττα στα εφτά τελευταία παιχνίδια, τρίτη συνεχόμενη, διάστημα στο οποίο έχει πετύχει μόλις μία νίκη.

Ειδικά μακριά από την έδρα της έχει τέσσερις σερί ήττες στα τελευταία παιχνίδια της.

Έχει τις δεύτερες πιο πολλές ισοπαλίες στο πρωτάθλημα, μόνο η Γιορκ έχει παραπάνω από αυτήν, γι’ αυτό και είναι σχετικά χαμηλά στο βαθμολογικό πίνακα, στο δεύτερο μισό, στο +1 από τη ζώνη του υποβιβασμού, στην τελευταία θέση παραμονής.