*23η αγωνιστική

*Στον πρώτο γύρο: Κινγκ’ς Λιν – Τσέστερφιλντ 0-2

*Η Τσέστερφιλντ έχει κερδίσει και τις τρεις αναμετρήσεις της απέναντι σε αυτή την αντίπαλο.

ΤΣΕΣΤΕΡΦΙΛΝΤ ΑΝΑΛΥΣΗ

Η Τσέστερφιλντ αναδείχθηκε ισόπαλη 1-1 εντός έδρας απέναντι στην Χάλιφαξ στο μεγάλο παιχνίδι της αγωνιστικής. Ετσι διεύρυνε το αήττητο της στους 13 αγώνες, έχοντας εννιά νίκες σε αυτό το διάστημα. Και στο γήπεδό της ειδικά παραμένει αήττητη τη φετινή σεζόν, αν και έχει δύο σερί ισοπαλίες στα πιο πρόσφατα παιχνίδια της, τέσσερις σε 10 παιχνίδια συνολικά.

Είναι πάντα πρωτοπόρος, στην θέση που εξασφαλίζει απευθείας άνοδο, ισόβαθμη με την ομάδα που είναι δεύτερη, αλλά με πολύ καλύτερη διαφορά τερμάτων. Αλλά δεν είναι και πολύ μακριά από την όγδοη θέση που δεν οδηγεί καν στα πλέι οφς για την άνοδο, στο +5 για την ακρίβεια.

Προβλήματα τραυματισμών αντιμετωπίζουν ο επιθετικός Ντέντον, ο μέσος Κινγκ και οι αμυντικοί Χόλις, Καρλάιν, Μαγκουάιρ, Γκάνινγκ, Κρολ, αλλά σίγουρα ο πιο άτυχος όλων είναι ο μέσος Τζακ Κλαρκ, που πάνω που επέστρεψε από τραυματισμό, χτύπησε ξανά και μάλιστα σοβαρά και θα λείψει πάλι για αρκετό καιρό.

Προηγούμενο παιχνίδι: Η Τσέστερφιλντ έφερε 1-1 εντός έδρας με την Χάλιφαξ, αν και βρέθηκε να χάνει από τέρμα του Γουαρμπάρτον στο 18ο λεπτό, καταφέρνοντας να ισοφαρίσει στο 85ο λεπτό με τον Κλαρκ.

Τσέστερφιλντ Στατιστικά

*Εχει τρία σερί under 2,5 (δες το στην Betshop)

*Εχει 7/10 over 2,5 εντός έδρας, 6/9 στο πρωτάθλημα.

ΚΙΝΓΚ’Σ ΛΙΝ ΑΝΑΛΥΣΗ

Η Κινγκ’ς Λιν έχει να παίξει εδώ και δύο εβδομάδες, όταν και κέρδισε 2-1 εντός έδρας την Νάντγουιτς, ομάδα χαμηλότερης κατηγορίας, παίρνοντας την πρόκριση για την επόμενη φάση του κυπέλλου ερασιτεχνών. Αυτή ήταν η δεύτερη νίκη της στα τρία τελευταία παιχνίδια, αμφότερες στο γήπεδό της, στα τελευταία που έχει παίξει εκεί.

Είναι εντός ζώνης υποβιβασμού, στην προτελευταία θέση του βαθμολογικού πίνακα, όχι όμως πολύ μακριά από μία θέση παραμονής, στο -5 συγκεκριμένα.

Τραυματίες και σίγουρα απόντες είναι ο μέσος Ιόντον και ο αμυντικός Κάλεν – ΜακΦάντεν, ο άρρωστος αμυντικός Μπερντ, ενώ αμφίβολος είναι ο αρχηγός της και βασικός μέσος, Κλούναν, που περιμένει τεστ για κορωνοϊό.

Προηγούμενο παιχνίδι: Η Κινγκ’ς Λιν κέρδισε 2-1 εντός έδρας την Νάντγουιτς, χάρη σε δύο τέρματα του Μπαρνέτ, στο 31’ και στο 49’ με πέναλτι, αν και ενδιάμεσα είχε ισοφαριστεί από τέρμα του Κόκερλιν στο 36ο λεπτό.