ΤΣΕΣΤΕΡ

Την τρίτη διαδοχική της ισοπαλία απέσπασε η Τσέστερ, μετά και από εκείνες κόντρα σε Φίλντε (1-1) και Χάλιφαξ (0-0). Την προηγούμενη Τρίτη, η ομάδα του Τζόναθαν ΜακΚάρθι φιλοξενήθηκε από την Χάρτλπουλ, με την οποία και μοιράστηκε από ένα βαθμό, μετά και το μεταξύ τους 1-1. Αν και προηγήθηκε με τον Ακιντούντε μόλις στο πρώτο λεπτό, εν τέλει δέχθηκε την ισοφάριση στο 72′ για το τελικό αποτέλεσμα. Αξίζει να σημειωθεί πως η Τσέστερ έχει και ένα παιχνίδι λιγότερο, μετά και την αναβολή της αναμέτρησης με την Σόλιχουλ Μορς, για την πρεμιέρα. Άπαντες θέλουν μια καλύτερη εμφάνιση στο σημερινό παιχνίδι, ωστόσο γνωρίζουν πως η αποστολή τους μόνο εύκολη δεν θα μπορέσει να χαρακτηριστεί. Αμφίβολος εξακολουθεί να είναι ο Νίαλ Μπελ (ΕΠ 1/0), μετά και τον τραυματισμό του κόντρα στην Φίλντε.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία 1-1 με την Χάρτλπουλ για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: Under 2.5 τα τρία τελευταία παιχνίδια στο Πρωτάθλημα. (Δείτε τις νόμιμες στοιχηματικές ιστοσελίδες)

Στοιχημάτισε τώρα στο Τσέστερ – Σάτον Γιουν.

ΣΑΤΟΝ ΓΙΟΥΝ.

Την δεύτερη διαδοχική της νίκη στο πρωτάθλημα κατάφερε να πανηγυρίσει η Σάτον, μετά και από εκείνη κόντρα στην Τρανμίρ (0-1). Την Τρίτη, η ομάδα του Πολ Ντόσγουελ φιλοξένησε την Μάκλσφιλντ, από την οποία και βρέθηκε πίσω στο σκορ μετά από μόλις δυο λεπτά αγώνα. Ωστόσο, κατάφερε να κάνει μια επική ανατροπή και να πάρει τη νίκη με 2-1, σκοράροντας δυο γκολ στα τελευταία λεπτά, με τους Εμάνουελ (85′) και Ράιτ (86′) να βρίσκουν δίχτυα. Τρίτη νίκη σε τέσσερα παιχνίδια στο πρωτάθλημα, έχοντας παράλληλα και μια ήττα. Είναι ανεβασμένη στο ψυχολογικό κομμάτι, θα ψάξει ακόμη ένα τρίποντο σήμερα. Την τελευταία στιγμή θα κριθεί η συμμετοχή του Ντιν Μπέκγουιθ (ΑΜ 4/1).

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη 2-1 επί της Μάκλσφιλντ για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: Under 2.5 τα τρία από τα τέσσερα τελευταία παιχνίδια στο Πρωτάθλημα.