27η αγωνιστική

*Στον πρώτο γύρο: Σεντάι – Τσεράζο Οσάκα 2-4

ΤΣΕΡΕΖΟ ΟΣΑΚΑ

Επιστροφή στα αρνητικά αποτελέσματα για την Τσερέζο Οσάκα, μετά και την εκτός έδρας νίκη της με 1-4 επί της Τόκυο. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Γιον Γιουνγκ-Βαν φιλοξενήθηκε από την Χιροσίμα, στην έδρα της οποίας γνώρισε την ήττα με 1-0. Ένα γκολ στο 70ο λεπτό ήταν αρκετό για να κρίνει το ματς. Πλέον, έχει πανηγυρίσει μόλις μια νίκη στα πέντε τελευταία παιχνίδια πρωταθλήματος.

Μετά και από αυτή την ήττα της, η Τσερέζο Οσάκα είναι στην τέταρτη θέση, όπου και μετράει 48 βαθμούς, όσους έχει και η Γιοκοχάμα Μαρίνος. Επιπλέον, με 50 γκολ στο ενεργητικό της, διαθέτει μια από τις καλύτερες επιθέσεις στην κατηγορία. Εννέα νίκες, τρεις ισοπαλίες και μια ήττα ο εντός έδρας απολογισμός της, σε ματς για το πρωτάθλημα. Εκτός οι τραυματίες Αν Γιον-Σο (ΤΕ 0/0), Χαγιάτο Νουκούι (ΑΜ 0/0) και Χιροφούμι Γιαμαούτσι (ΜΕ 0/0).

Μεσοβδόμαδα, η Τσεράζο Οσάκα φιλοξένησε τη Ναγκόγια, για την φάση των “16” του κυπέλλου. Κόντρα σε μια ομάδα της δεύτερης κατηγορίας, κατάφερε να πάρει τη νίκη με 1-0, αγωνιζόμενη και με αρκετές αλλαγές. Το γκολ του Φουκουμίτσου στο έκτο λεπτό, ήταν αρκετό για να κρίνει το παιχνίδι. Στον επόμενο γύρο, θα τεθεί αντιμέτωπη με την Ομίγια (25/10), εντός έδρας.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη 1-0 επί της Ναγκόγια για το Κύπελλο.

Στατιστικό: Under 2.5 τα τρία από τα τέσσερα τελευταία παιχνίδια στο Πρωτάθλημα. (Δείτε τις νόμιμες στοιχηματικές ιστοσελίδες)

Το Τσεράζο Οσάκα – Σεντάι παίζει στο Stoiximan

ΣΕΝΤΑΪ

Όπως η σημερινή της αντίπαλος, έτσι και η Σεντάι επέστρεψε στις ήττες, μετά και τη νίκη με 4-1 κόντρα στην Τόσου, εντός έδρας. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Σουσούμου Βατανάμπε φιλοξενήθηκε από την Τόκυο, στην έδρα της οποίας γνώρισε την ήττα με 1-0. Ένα γκολ στο 67ο λεπτό ήταν αρκετό για να κρίνει το ματς. Δεύτερη ήττα της στα τρία τελευταία παιχνίδια, ενώ στα τέσσερα πρόσφατα έχει δεχθεί γκολ.

Μετά και από αυτό το αρνητικό αποτέλεσμα, η Σεντάι βρίσκεται στην 12η θέση, όπου και μετράει 32 βαθμούς, απέχοντας τόσο από τις πρώτες, όσο και από τις τελευταίες θέσεις. Τέσσερις νίκες, τρεις ισοπαλίες και έξι ήττες ο απολογισμός της σε εκτός έδρας παιχνίδια πρωταθλήματος, έχοντας ηττηθεί και χωρίς να σκοράρει στις τέσσερις από τις πέντε τελευταίες εξόδους της. Τραυματίες είναι οι Κατσούγια Ναγκάτο (ΑΜ 17/0), Σίνγκο Τομίτα (ΜΕ 25/2) και Γιουν Κανακούμπο (ΜΕ 2/0).

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 1-0 από την Τόκυο για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: Under 2.5 τα έξι από τα οκτώ τελευταία παιχνίδια στο Πρωτάθλημα.