*Μετρούν 7/10 παιχνίδια με N/G ανεξαρτήτως έδρας

*Η Κασίμα νίκησε στα τελευταία 4 την Τσερέζο με μηδέν παθητικό

Τσερέζο Οσάκα – Κασίμα στην Betshop | +21

ΤΣΕΡΕΖΟ ΟΣΑΚΑ ΑΝΑΛΥΣΗ

Η Τσερέζο Οσάκα είναι σε πολύ καλή κατάσταση αγωνιστικά αλλά και ψυχολογικά, έφτασε σε ακόμα μία νίκη, αυτή τη φορά επί της Γκάμπα Οσάκα, με σκορ 3-1 εντός έδρας. Το συγκρότημα του Λοτίνα προηγήθηκε μόλις στο 7’ με τον Μπρούνο Μέντες και πήρε τον έλεγχο του ματς. Τρία λεπτά αργότερα διπλασίασε το προβάδισμά του με τον Γιόντζιτς. Οι φιλοξενούμενοι έδειχναν  ανήμποροι να αντιδράσουν και δέχτηκαν τρίτο γκολ στο 56’. Το μόνο που κατάφεραν εν τέλει ήταν να μειώσουν στις καθυστερήσεις για το τελικό αποτέλεσμα.

Ήταν η πέμπτη συνεχόμενη νίκη για την Τσερέζο Οσάκα στο πρωτάθλημα, ανέβηκε στην πέμπτη θέση της κατάταξης και απέχει έξι από την τριάδα. Τραυματίες οι Τοκούρα, Κιγιοτάκε, Φουτζιμότο.

Προηγούμενο παιχνίδι: Νίκη με 3-1 εντός έδρας επί της Γκάμπα Οσάκα, στο πλαίσιο του πρωταθλήματος.

ΤΣΕΡΕΖΟ ΟΣΑΚΑ Στατιστικά

*4/5 ματς πρωταθλήματος με over 2.5 γκολ (δες το στη betshop)

*4/6 τελευταία με τέρματα εκατέρωθεν

*Δέχεται γκολ σε 6 από τα 13 ματς, ως γηπεδούχος

ΚΑΣΙΜΑ ΑΝΑΛΥΣΗ

Η Κασίμα δεν κατάφερε να συνεχίσει με νίκη τις υποχρεώσεις της για το πρωτάθλημα, καθώς αναδείχτηκε ισόπαλη με σκορ 1-1 κόντρα στη Σαπόρο. Μόλις στο 11’ οι φιλοξενούμενοι ευτύχησαν να πάρουν προβάδισμα στο σκορ και άλλαξαν τα πλάνα των γηπεδούχων που αναγκάστηκαν να ρισκάρουν περισσότερο στην επίθεση. Πέντε λεπτά μετά την έναρξη του δεύτερου μέρους ισοφάρισαν σε 1-1 με τον Σερτζίνιο, όμως δεν ολοκλήρωσαν την ανατροπή.

Τρεις νίκες και δύο ισοπαλίες στο πρωτάθλημα, είναι στο -1 από την Κασίμα, όμως με νίκη μπορεί να ανέβει στην πρώτη θέση. Εκτός οι Σασάκι, Μισάο ενώ δίνεται αμφίβολος ο Λέο Σίλβα.

Προηγούμενο παιχνίδι: Ισοπαλία με σκορ 1-1 εντός έδρας ενάντια στη Σαπόρο, για το πρωτάθλημα.