* 19η αγωνιστική

* Goal/Goal τα 4/5 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

* Στον 1ο γύρο (06/04): Τιανζίν – Τσενγκντού 2-3

ΤΣΕΝΓΚΝΤΟΥ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη (0-1) επί της Ναντόνγκ. Ο Τσόου πέτυχε το καθοριστικό γκολ στο 62ο λεπτό.

Σε πολύ καλό “φεγγάρι” η ομάδα της Σιτσουάν, την Κυριακή πέτυχε 3η διαδοχική νίκη για να διατηρηθεί στην 3η θέση και στο -10 από την κορυφής της λίγκας.

Δεν παρουσίασε το ίδιο πληθωρικό επιθετικά πρόσωπο των δύο προηγούμενων επιτυχιών, στις οποίες πέτυχε σύνολο 9 γκολ, αλλά ήταν καλύτερη από τον αντίπαλο και το τελικό σκορ αποδίδει ποδοσφαιρική δικαιοσύνη.

Στο πρώτο μέρος είχε την επιθετική πρωτοβουλία (65% κατοχή), αλλά δίχως τη μεγάλη ευκαιρία. Την βρήκε με την συμπλήρωση μίας ώρας αγώνα για να πετύχει το καθοριστικό γκολ κι εν συνεχεία αμύνθηκε αποτελεσματικά δίνοντας μέτρα στον αντίπαλο.

ΤΣΕΝΓΚΝΤΟΥ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

* Under 2.5 τα 4/7 τελευταία παιχνίδια της

* Σκόραρε 2+ φορές στα 6/7 τελευταία εντός έδρας για το πρωτάθλημα

ΤΙΑΝΖΙΝ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία (2-2) με την Τσανγκτσούν. Με Κομπάνιο (27’) και Γουάνγκ (45’) προηγήθηκε 2-0 η Τιανζίν, αλλά η Τσανγκτσούν ισοφάρισε με Γιουφένγκ (61’) και Μπέριτς (81’). Ενδιάμεσα έχασε πέναλτι με τον Σερζίνιο (67’).

Βελτιωμένη η εικόνα της Τιανζίν τον τελευταίο μήνα, το περασμένο Σάββατο συμπλήρωσε “καρέ” αγώνων δίχως ήττα (2-2-0) και παράλληλα διατηρήθηκε στην 7η θέση με απόλυτα ισορροπημένο ρεκόρ (6-6-6).

Διπρόσωπο το σαββατιάτικο παιχνίδι, στο πρώτο ημίχρονο η Τιανζίν ήταν σαφώς πιο απειλητική και το 2-0 της ανάπαυλας έλεγε την αλήθεια για την εικόνα των δύο ομάδων.

Άλλαξαν οι ισορροπίες στο δεύτερο μέρος, οι φιλοξενούμενοι πήραν τον έλεγχο και θα μπορούσαν να έχουν φέρει τούμπα το ματς. Γλίτωσε με σύμμαχο το δοκάρι στο πέναλτι η Τιανζίν.