*Με Over 2.5 γκολ έληξαν τα 3/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με Goal/Goal ολοκληρώθηκαν τα 4/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

Δείτε τα Προγνωστικά Αγγλίας

ΤΣΕΛΤΕΝΑΜ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη εναντίον της Γουόλσον με σκορ 2-1, στα πλαίσια της 2ης αγωνιστικής της φάσης των ομίλων για το Λιγκ Τρόφι. Το σκορ άνοιξε ο Εν’Λουντουλού στο 38’ και τα τέρματα διπλασίασε ο Σέρκομπ στο 43’. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Τζόνσον στο 86’.

Καλή εμφάνιση και νίκη για τη Τσέλτεναμ. Είχε τον έλεγχο στο ματς, κατάφερε να πάρει «ασφαλές» προβάδισμα στο σκορ από το πρώτο κιόλας ημίχρονο, ενώ αδράνησε στα τελευταία λεπτά, δεχόμενη εξίσου ένα τέρμα.

Να ξεκολλήσει από τις χαμηλές θέσεις τις βαθμολογίες θέλει, επιστρέφοντας παράλληλα στις νίκες. Έδειξε βελτίωση το τελευταίο διάστημα, με εξαίρεση την ήττα από την Άκρινγκτον (1-0), σκοράροντας σε όλες τις αναμετρήσεις της, όμως παράλληλα είναι φανερό το γεγονός ότι έχει πολλά προβλήματα στο αμυντικό της κομμάτι, αφού δέχεται γκολ με τεράστια ευκολία.

Τσέλτεναμ Στατιστικά

*Με Goal/Goal τα 4/5 τελευταία ματς.

*Με Over 2.5 τα 4/5 πρόσφατα παιχνίδια.

21+ |Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

ΣΡΙΟΥΣΜΠΕΡΙ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη εναντίον της Μπέρτον με σκορ 2-1, στα πλαίσια της 11ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Προβάδισμα έδωσε στους γηπεδούχους ο Σάιντι στο 13’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Αντεμπογέτζο στο 57’. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Μπόουμαν στο 66’.

Νίκη ψυχολογίας για τη Σριούσμπερι κόντρα στη Μπέρτον. Μπήκε δυνατά στο ματς και κατάφερε να πάρει προβάδισμα στο σκορ, όμως στη συνέχεια πιέστηκε έντονα και δέχθηκε το γκολ της ισοφάρισης. Στην επανάληψη εκμεταλλεύτηκε τους κενούς χώρους που βρήκε, παίρνοντας ξανά κεφάλι στο σκορ και εν τέλη το τρίποντο.

Να χτίσει πάνω σε αυτό το αποτέλεσμα θέλει ιδανικά, έχοντας ανεβασμένη ψυχολογία. Αρκετά ψηλά βαθμολογικά, μόλις 2 βαθμούς μακριά από τις θέσεις που οδηγούν στα πλέι-φο, έχοντας κάνει μια πολύ μέτρια πορεία μέχρι στιγμής. Είναι μαχητική, βρίσκει λύσεις μεσοεπιθετικά και αυτό την έχει βοηθήσει ιδιαίτερα να αποσπάσει αρκετά θετικά αποτελέσματα. Παράλληλα αμυντικά δυσκολεύεται αρκετά να διατηρήσει ανέπαφη την εστία της και το έχει πληρώσει σε αρκετές περιπτώσεις.